Hamile Kıyafetleri

Hamile Kıyafetleri

Hamilelikte karın genellikle 4. – 5. aylarda iyice belirginleşmektedir. Onun öncesinde 3. aydan itibaren basenlerden kilo alınmaya başlanmaktadır. Bu dönemde bayanlar özellikle pantolonlarından çok şikayetçi olmakta, oturup kalkmakta zorlanmaktadırlar. Bu yüzden 3. aydan itibaren hamile kıyafetleri giyilmesi önerilmektedir.

Hamile kıyafetleri özellik açısından vücudunuz büyüdükçe vücudunuza uyum sağlayacak şekilde olmalıdır. Bu özellikte olan ve genellikle 3. ayda alınan hamile kıyafetleri, 9. aya yani doğuma kadar giyilebilmektedir.

Hamile kıyafetleri içerisinde pantolon seçiminde dikkat edilmesi gereken husus, pantolonların uzun panelli olan çeşitlerinin tercih edilmesidir. Kısa panelli pantolonlar da tercih edilebilir. Bu pantolonlarda panel olarak tabir edilen kısım, beli sıkmadan saran, esnek, geniş bir bölgedir. Düğmeli ya da yandan fermuarlı pantolonlar fazla kullanışlı olmadığından hamile kıyafetleri seçiminde tavsiye edilmemektedir.

Hamile kıyafetleri seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da sentetik ve polyester içerikli kumaş türlerinden uzak durmaktır. Bu tip kumaşlar sizi terletebilir, rahatsız edebilir. Bunun yerine pamuk karışımı gabardin kumaşlar tercih edilebilir.

Hamile bayanların iç çamaşırı seçiminde yine pamuk karışımlı olanlar tercih edilmelidir.  İç çamaşırının fazla sıkı olmamasına özen gösterilmelidir. 7. aydan itibaren emzirme sutyeni kullanılabilir.

Scroll to Top