Boğa Burcu

Boğa Burcu

Burçların En İnatçısı; Boğa Burcu

Güneş dönencesi, 21 Nisan tarihinde boğa burcuna girer ve bir ay süre ile bu burçta kaldıktan sonra 21 Mayıs tarihinde bu burcu terk eder. Toprak grubu burçlardan olan Boğa burcu, yıldızı Müre olan ve özellikle Yengeç burçları ile son derece iyi anlaşan bir burç olarak dikkat çeker. Burçlar arası dengeye bakıldığında görüleceği gibi, toprak grubu burçların toprak grubunun üyeleriyle, su grubu burçların da yine su grubunun diğer üyeleri ile uyum içinde yaşadıkları bilinmektedir.

Burçlar ailesinin en inatçı burcu olarak dikkat çeken Boğa burcu, inatçılıkta bazı durumlarda başkalarının hayatlarını olduğu kadar kendi hayatlarını da bozacak kadar ileri gidebilirler. Geçmiş hatıralara sahip çıkmaktan hoşlanan, elde ettiği değerlere ise bağlı kalabilen bir burçtur. Bazen karşısındakini deli edecek kadar sabırlı olanlarına da rastlanmaktadır. Hedeflerine ilerlemek konusunda her zaman sabırla hareket ederler.

Bu özelliklerinden dolayı, iş hayatında hedefledikleri noktaya ulaşmak için büyük fedakarlıklar gösterebilirler. Ancak hedefe ulaşan rotalarından asla en ufak sapma yaşanmasına müsaade etmezler. Genel olarak sempatik ve güler yüzlü olmaları, boğazlarına düşkün ve kilo almaya müsait yapılarına rağmen kilo konusunda eleştiri almamalarını sağlar.

Boğa Kadını da Kıskanç Olur

Belki de bu burcun en çok dikkat edilmesi gereken cinsi kadınlardır. Bir boğa kadını, hele ki burcunun özelliklerini tam olarak almışsa, kavgacı ve kıskanç bir yapıya sahip olur. Aşkta sevmeyi sevilmeye tercih etmeleri, özellikle evlilik hayatında itici bir eş olmalarına sebep olmaktadır. Bu burca mensup olan kişilerde şans faktörünün her zaman yanlarında olduğunu söylemek zordur. Güzel sanatların hemen her türüne karşı ilgi ve yeteneğe sahip olmaları sebebiyle bu alanlarda hemen fark edilirler. Özellikle ressam, heykeltıraş gibi sanatçıların genellikle Boğa burcundan olmaları şaşırtıcı değildir. Dost meclislerinde ya da bir iş toplantısında boğa burcu insanını konuşurken görebilmek büyük bir şans gerektirir, çünkü konuşmaktan hoşlanmazlar. Boğa burçlarının gülüp eğlendiği, tebessüm ettiği noktalar, aile toplantıları ve dost meclisleridir.

Boğa burçları fiziki yapı olarak balıketi olarak tabir edilen hafif kilolu ve beyaz tenli olurlar. Özellikle etkili bakışlara sahip olan boğa insanlarının, gerek yüz özellikleri gerekse uzuvlarının yerleşimi dikkate alındığında son derece güzel kadınlardan ve yakışıklı erkeklerden oluştukları söylenebilir. Kendileri de bu özelliklerini yakından bildikleri için, özellikle kalabalık grupların katılım gösterdiği toplantılarda ilginin her zaman kendi üzerlerinde olmasından büyük haz duyarlar. Hatta o kadar ki, bir boğa erkeği, kalabalıkta ilginin üzerinde olduğu bir sırada, bir kadının dikkat çekmesine dahi tahammül gösteremeyebilir.

Boğa Burçları Ahlaki Açıdan da Tatmin Edicidir

Çalışkanlıkları ve inatları ile dikkati çektikleri kadar, ahlaklı yapıları da boğa burçlarının önemli bir özelliği olarak ortaya çıkar. Güler yüzlü olmaları, sanatçı bir yapıda olmaları, ortaya güzel eserler çıkartmaları konusunda kendilerini son derece başarılı kılarken, matematik gibi müspet ilimler konusunda zayıf olmaları belki de birkaç kusurlarından biridir. Lükse düşkünlükleri, bazı durumlarda sağlamlık yerine gösterişten yana tavır almalarına sebep olabilir.

İyi bir eş ve iyi bir anne ve baba olmalarına rağmen, bu özellikleri ile tamamen zıt bir davranış olarak sevgi konusunda biraz hercai davranışlar sergilemekten adeta zevk alırlar. Bu özellikleri aslında onların içinde yatan özgür ruhlarının bir eseridir. Hiç tanımadığınız bir ortama girmiş olsanız dahi, gerek çevresine insanları toparlayabilme becerisi, gerekse hafif kilolu olmasına rağmen tüm dikkatleri üzerinde toplaması ve sanatın her alanında bir fikre sahip olması ile bir Boğa burcu insanını tanımakta hiçbir zaman zorluk çekmezsiniz.

Scroll to Top