İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizler; Burçlar İçinde En Kararsız Olan Burç!

22 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğan insanlar ikizler burcundan kabul edilir. İkizler burcu genel özellikleri;

• Yönetici gezegeni Merkür
• Dost burcu Aslan
• Düşman burcu Balık
• Elementi hava
• Uğurlu günü çarşamba
• Uğurlu sayıları 3, 13 ve 28
• Rengi sarı
• Çiçeği mimoza
• Kokusu sümbül
• En belirgin özelliği çok konuşması
• En büyük ideali yazarlık
• En büyük arzusu yazdıkları ile ün yapmak istemesi ve en büyük hatası ise aşırı değişken olması.

İkizler burcunda doğan insanlar oldukça kararsız kimseler olup bütün hayatları kararsızlık içerisinde geçmektedir. Kararsızlıklarından dolayı iş ve aşk yaşamlarında birçok fırsatı kaçırabilmektedirler. Herhangi bir konuda karara varmaları uzun zaman almakla birlikte aldıkları kararı yanlış karar aldıklarını düşünerek kısa zaman içerisinde değiştirebilmektedirler.

Özgüvenleri az olduğu için sürekli hata yapma kaygısıyla yaşarlar. Aşırı değişken yapıları vardır. Bir bakarsınız gülüyor, eğleniyor ve moral olarak gayet iyi durumdalar fakat birkaç dakika sonra onları tam tersi bir duygu atmosferinde moralsiz, üzgün olarak görebiliriz. Her şeyden çabuk sıkılırlar. Çok sevdikleri herhangi bir şeyi kısa bir süre sonra unutabilirler ve bırakabilirler.

Şıpsevdi yapıları ile uzun süreli aşk nedir bilmeyip partnerlerinin sadakatinden hep kuşku duyarlar. Evlilik konusunda da kararsızdırlar. Ya oldukça geç yaşta evlenirler ya da evlenmezler.

İkizler burcu insanları oldukça zeki ve anlayışlıdır. Hayal güçleri sınırsızdır. Bir konu ile ilgili tüm durumları detaylıca düşündükleri için zor karar verdiklerini söyleyebiliriz. İşte tüm bunlardan dolayıdır ki, ikizler burcundan olan insanlarla evlenmek hatta arkadaşlık yapmak büyük maharettir. Koç ve aslan burcunda doğanlar ikizler burcunda doğanlar ile evlenerek dengeli bir aile hayatı kurabilirler.

İkizler Burcunda Doğanların Fiziksel Özellikleri

İkizler burcu insanlarının vücut hatları, elleri, parmakları incedir. Ayakları ve bilekleri uzun ve ince yapıdadır. Boyunları uzun olup devamlı hareket halindedir. Gövde kısmı, bacaklar ve kollar da uzundur. Kıvrak ve çevik olup oldukça hızlı hareket ederler. Konuşurken eller ve parmaklar mütemadiyen kullanılır; kollar, eller sürekli hareket halindedir. Bahsi geçen her konuda çok fazla detay bilgi verirler ancak sözlerinde duygusallık yoktur ve ses tonları cılızdır.

Yüz biçimleri oval iken alınlar bombeli ve çıkık olabilmektedir. Sürekli meraklı bakışları, zekâ fışkıran küçük gözleri ve kısık bakışları fark edilir niteliktedir. Küçük göğüsleri ve biçimli kalçaları vardır. Yürürken kollarını sallarlar. Yüz bölümü uzun ve oval olup alınları geniş ve silindirik yapıdadır. Kaşlar genellikle düz şekildedir. Bazılarında yüz gözden çeneye doğru daralarak balonumsu bir görünümde olabilir.

Çok Yönlü İkizler

İkizler burcu insanlarını aklından bir kötülük geçmiyorsa güler yüzlü ve şendirler. Saçları kıvırcık ve koyu kestane rengindedir. Geniş omuzları, sağlam vücut yapıları vardır. İyi bir kişi ya da duruma yakın oldukları zaman iyi olurken kötü bir kişi ya da duruma yakın oldukları zaman da kötüdürler. Söz ustası olmalarının yanı sıra etkili hitabet, güzel yazma ve konuşma, dikkatli, yetenekli ve zeki olma, hile ve aldatma özellikleri arasındadır. Kolaylıkla yalan söyleyebilirler ve yanlış bir durumdan kendilerini ustalıkla çıkarabilirler.

Cahil olanları konuşmaktan yorulmaz. İyilik yapma yetenekleri olduğu gibi kötülük yapma yetenekleri de vardır. Toplum karşısında konuşma yetenekleri müthiştir. Her türlü bilimi okuyabilirler, zihinleri oldukça açıktır. El işlerinde becerikli olup istediklerini yapabilmektedirler. Sanatkâr yapıda olmayıp daha çok fen ilimlerine meraklıdırlar. Ticaret konusunda da oldukça yeteneklidirler.

Her konuda becerikli, işten anlayan, çok yönlü ve zeki insan olmalarının yanı sıra fen ilimlerinde de iyi oldukları için iyi bir mühendis olabilirler. Üzerlerindeki şeytan tüyü sayesinde herkese kendilerini sevdirebilirler.

Scroll to Top