Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Hamaratlıkta Üstün Yengeç Burcu İnsanları

Astrolojik olarak 22 Haziran tarihi ile 23 Temmuz tarihi arasında doğmuş olan kişiler burç olarak yengeç özelliklerine sahip olarak doğarlar. Bu burçlarda olanların yıldızı ay, tabiatı ise sudur. Yengeçler, boğa ve balık burçları ile çok iyi dost olurken koç burçları ise yengeçler için bir düşmandır. Yengeçler için yıldızlar içerisinde ayın dostu müşteri, düşman yıldızları ise güneştir. Burcun değerli madeni ise gümüş madenidir.

Genel olarak yengeç burcu etkisinde doğanlar, içlerine çekik ve utangaç tabiatlıdırlar. Bu kişiler hayat döngüleri içerisinde kendilerinden hiç beklenmeyen bir zamanda beklenmeyen bir şekilde cesaret hamlesi gösterebilirler. Bu sayede çok büyük bir başarı elde eden yengeçler, bulundukları vazifede en üst seviyelere kadar ulaşabilirler.

Normal hayatlarında çok ağır yaradılışlı ve tembel olmalarına rağmen birdenbire gösterebildikleri hamaratlıkla çok üstün bir konuma gelebilirler. Göstermiş oldukları bu hamaratlık ve üstün yetenekler çok uzun süre etkisini göstermez, tekrardan eskisi gibi alıngan ve çekingen bir hal almaları normal karşılanır.

Yengeç etkisiyle doğan insanlarda bir takım farklı özellikler de izlenebilmektedir. Bu özelliklerden birisi de yengeç burcu insanlarının herhangi bir söz veya kelime ile birden bire utangaçlık sergileyebilmesidir. Fakat her ne kadar utangaç olsalar da vazifelerinde ve günlük hayatta kendileriyle rekabet eden ve hasımlık eden kişilere inat ederek onları yenmeyi başarırlar. Gerçekleştirmiş oldukları bu inat, çok büyük bir sabır da içermekle beraber çok tesirli ve uzun süreli olabilir.

Hayalperest yapıları sayesinde hayal dünyalarında oluşturdukları şeylere kendi doğruları olarak inanırlar. Bir yandan memleket ve aile aşkı ile yaşarken bir yandan da memleketlerini ve ailelerini terk ederek çok uzun seyahatlere çıkmaktan çekinmezler. Yengeçler için seyahat vazgeçilmez bir etkinliktir. İş hayatında çok şanslı bir seyir gösteren yengeçler, evlilik hayatlarında aynı şekilde şanslı ve mutlu olmayabilirler. Yengeç insanları ile yaşanan aşk ilişkilerinde mutsuzluk, kapris ve üzüntü sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bir yengeç insanının en mutlu şekilde evlilik yaşayabileceği burç başak burcu olmaktadır.

Yengeç Burcu İnsanlarının Vücut Yapıları

Bu burçta doğan insanlar genel olarak vücut hatlarında yuvarlak bir görünüm sergilerken ten renkleri soluk olur veya süt beyaz olur. Bu durumda gözleri mavi ve saçları sarışın renkte olur. Sıklıkla kilolu bir vücuda sahip olurlar. Alınları çıkık ve geniş, yüz ifadeleri sabit ve donuk, burunları küçük ve yuvarlak, ağızları küçük ve çeneleri az çıkıntılı olur. Bu burcun kadınlarında yüksek, küçük ve dik göğüsler görülürken genel anlamda kadın ve erkekleri miyop rahatsızlığına yakalanırlar.

Zararsız ve sakin olan yengeç burcu, yalnızlığı sever ve mücadele etmekten çekinir. Sıklıkla hayatlarında karar verirken akıl ve mantıktan ziyade düşünceleri ve hisleri ile hareket ederler.

Yengeç Burcu Erkek ve Kadınlarının Kişilik Özellikleri

Bu burçta bulunan kişiler oldukça yumuşak kalpli ve vefakar olurken kolayca nefislerine teslim olurlar. Zihinsel olarak aşka teslim olur ve düşünceleriyle aşktan zevk alırlar. Her ne kadar soğuk tabiatlı olsalar da burcun kadınları muhabbeti severler ve insanlar üzerinde cazibe kurarlar. Sevmekten ziyade sevilen, evlilik hayatında kanaatkar olan bir yapıları vardır. Kocalarına ve çocuklarına bağlılık gösterir, iyi bir aile ister ve kıskançlık göstermezler.

Burcun erkekleri ise iyi bir aile reisi olurken yanlış evlilikler yapabilirler. İyi seçilmiş bir eş ile mutlu olabilirler. Yengeçler bazen uzun boylu ve düzgün dişli olabilirken bazen de kısa boylu ve bozuk dişli olabilirler. Fakat genel olarak dişleri beyaz olur. Kişiliklerinde zaafiyet, acelecilik ve aciziyet gibi sorunlar görülebilir.

Scroll to Top