Aslan Burcu

Aslan Burcu

Cömertlik ve İyiliğin Yegane Adresi Aslan Burcu

24 Temmuz ve 23 Ağustos arasındaki tarihler için geçerli olan Aslan Burcu, ikizler burcuna dost olan bir burç olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Aslan burcunun tanımlanmış yıldızı; Güneş’tir. Bu doğrultuda Güneş’in madeninin ise altın olduğu bilinmektedir.

Aslan burcunun etkisi altında dünyaya geçen bireyler aslan burcunun parlaklığını, cömertliğini ve iyiliğini karakterlerinde taşımaktadır. Aslan burcu güneşin tesiri altında kalan bir burç olduğu için pek fazla tartışmalara müdahil olmazlar. Bunun yanı sıra haysiyet, şeref, insanlık ve izzet-i nefs gibi duyguları yoğun olarak yaşarlar. Aslan burcu etkisi altında olan bireyler mağrur yapılarıyla ön plana çıkmaktadır.

Aslan burcu, benliklerinden asla taviz vermeyen, menfaatler söz konusu olduğunda karakterini değiştirmeyen, kimseye boyun eğmeden, hiç kimseye yalakalık etmeden hayatlarına devam eden gururlu bireylerin burcudur. Şartlar ne kadarda zor olursa olsun hiçbir şekilde onursuzluğa ve küçük düşmeye izin vermezler.

İyilik ve cömertlik konusunda son derece isteklidirler. Düşmanlarını ve kendileriyle hasımlık etmek isteyenleri azametleri ve gururları sayesinde ezer geçerler. Her zaman merhametli ve saygılı olmaya özen gösterirler. Büyüklere karşı saygılı, küçüklere karşı ise son derece merhametli muamele ederler.

Aslan Burcunun Ahlaki Özellikleri

Aslan burcu yıldız olarak güneşin etkisi altındadır. Bundan dolayı güneş yıldızının vasıflarına vakıftırlar. Bu noktada şiddet, gazap, kuvvet, haya, his, servet, zeka, rikkat ve iffet güneş yıldızının vasıfları olarak tanımlanabilmektedir. Aslan burcu da sıralanan bu vasıflardan etkilenmektedir. Aslan burcu emir verme konusunda ve lider olma konusunda yeteneklidirler.

Aşk hayatlarında büyük aşklara müsait olan bir yapıya sahiptirler. Genel olarak kendileri için yaşayan ve içine kapanık bir karakter özelliklerini yansıtırlar. Bundan dolayı yaşamlarında aile ve dostluk konusunda pek şansızdırlar. Kıskançlık karakterlerine tam anlamıyla yansımaktadır. Oldukça yüksek bir zekalarının bulunması onların hemen her şeyi oldukça hızlı bir şekilde anlamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra evliliklerde mutlu olma ve mutlu etme konusunda bedbaht bir yapıya sahiptirler. Derin bağlılıklar yaşayamazlar. Kıskançlık hissinden kurtulmaları zordur. Bu doğrultuda sık sık şüphelerle karşılaşmaları muhtemeldir.

Aslan Burcu Cesur ve Atılgandır

Teşkilatçı bir karaktere sahip olan aslan burcu, gerek iş hayatında gerekse ticari hayatta kısa zaman içerisinde parlayarak yükselebilme becerisine doğuştan sahiptir. Bu noktada cesur ve atılgan yapılarıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle medeni cesaretlerinin çok yüksek olması, onları siyaset sahasında da mevki sahibi yapabilmektedir. Aslan burcunun özelliklerine sahip çok sayıda büyük lider ve büyük kumandanların oluşu, bu burcun cesur ve atılgan olmasıyla alakalıdır.

Aslan burcu, aşkta sadık olmaya, vefakar olmaya ve dürüst davranmaya özen göstermektedir. Bu bağlamda karşısındakinden de aynı duyguları görmek isterler. Şayet böyle bir karşılık bulamazlarsa, en ufak bir ihaneti kabul etmez ve ilişkilerini hemen sonlandırırlar.

Evlilik hayatlarında kusursuzluk üzerine bir karakter durumu oluştururlar. Evlendikleri eşlerini mutlak bir şekilde mutlu etme yönünde başarılı olurlar. Genellikle şansları açık olan aslan burcu, talih oyunlarında da kazanma eğilimindedir.

Bunun yanı sıra; tip olarak; badem yüz hattı, hafif ve kıvrımlı özelliklere sahip yüz hatları, kemik ve kasların keskin bir şekilde ortaya çıktığı bir çehreye sahiptirler.

Scroll to Top