Başak Burcu

Başak Burcu

Başak Burcu; Titizlikte üstlerine yoktur

24 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasını kapsayan Başak burcu, toprak grubundaki burçlar arasında yer alır ve gezegeni Utarid (Merkür)’dür. Dost burcu Akrep, düşman burcu ise Yay olan Başak burcu, burçlar kuşağının ortasında yer alan burçtur.

Başak burcu mensubu insanlar genel olarak; el becerileri yüksek, mantıklı, çalışkan ve zeki insanlardır. Her konuda mantık çerçevesi içerisinde düşünürler ve akılcı insanlardır. Yaptıkları iş ne olursa olsun titizlikle çalışırlar ve aynı zamanda da her daim planlı ve pratik insanlardır. İşleri, meslekleri veya üzerinde çalışma sürdürdükleri herhangi bir konu onlar için çok önemlidir. Başarıyı yakalamak için daima çalışırlar. Başak burcu mensubu insanların genel anlamda çok titiz ve düzenli insanlar olduğu söylenebilir. Hayatlarının her alanında temizlik ve iş konuları onlar için çok önemlidir.

Konulara eleştirel bakış açısıyla yaklaşan, meraklı ve detaycı kişilik yapılarına sahiplerdir. Eleştirel kişilik yapıları, bazı zamanlar çevresindeki insanlarla aralarının bozulmasına sebep olabilmektedir. Çıkar ve doğrularına çok önem verirler. Çıkarları uğruna birçok şeyi yapmayı göze alabilirler. Sağlıkları konusunda da çok dikkatli ve endişeli olan Başak burcu insanları, hastanelerde oldukça fazla vakit geçirirler.

Maddiyata çok fazla önem verdikleri söylenemeyen Başak burcu kişileri, genel olarak ticari işlere daha kolay uyum sağlarlar ve bu tür işleri tercih ederler. Fakat yalnız başlarına bir iş kurmak yerine ortak bir iş onlar için çoğu zaman daha ideal olmaktadır.

Zevkli olan Başak burcu kişilerin beğenileri de daima yerindedir. Fakat güzel sanatlara karşı pek ilgi ve uyumlarının olduğu söylenemez. Şanslı olan Başak burcu kişileri, aşk hayatında çoğu zaman başarılı ve talihlidirler. Aile kavramına da çok fazla önem veren Başak burcu mensupları, huzuru ve aradıkları mutluluğu genel olarak ailede bulurlar.

Başak Burcu Mensubu Kişilerin Karakterleri ve Dış Görünüş Özellikleri

Başak burcu mensubu kişiler, genel olarak oldukları yaştan daha genç gösterirler. Kıvrak bir zekâya sahip olan, zaman zaman sabırsız ve çevresindeki insanlarla hoş sohbet edebilen şakacı insanlardır. Düzgün bir vücut yapısına ve uzun boya, ince bele sahip olurlar. Koyu, buğday tenli olan Başak burçlarının, saçları da genel olarak koyu renk olmaktadır. Gözleri genellikle koyu kestane tonlarında olmakla beraber, bakışları keskin ve anlamlıdır. Burun yapıları ise; zayıf, düz ve sivri uçlu olabilmektedir. İnce, düzgün yapılı ve hoş görünümlü dudaklara sahip olurlar. Çene yapıları köşeli, boyun yapıları ise ince ve uzun olabilmektedir. Başak burçlarının saç yapıları da genelde sağlıklıdır. Sesleri etkileyici ve hoş olan nazik insanlardır. Başak burcunda doğanlar, mutlu olduklarında veya sinirli olmadıkları zamanlarda genel olarak güler yüzlü ve kibar insanlardır.

Başak Burçları Ticari Zekaya Sahiptir

Başak burcu kişileri, kolay beğenmeyen bir kişilik özelliğine sahiptirler. Zaman zaman başarılı bir şekilde yalan konuşabilir ve karşısındaki kişileri ikna edebilirler. Yanlış kararlardan ve zor durumlardan kıvrak zekâları sayesinde kolaylıkla kurtulabilirler.

Maharetli olan Başak burcu mensupları, istedikleri şeyler konusunda da kararlı kişilerdir. Mühendislik ve makinistlik gibi alanlarda başarılı olabilen Başak burçları, sanatçılıktan daha çok fen alanlarında başarılı olmaktadırlar. Ticari zekâları da oldukça yüksektir. Sıcakkanlı ve sevecen özelliklere sahip, kendilerini sevdirme konusunda da oldukça başarılıdırlar. Organize etme konusunda başarılı olma, zaman zaman soğukkanlı davranışlara sahip olma özellikleri ile de dikkat çekerler. Sorumluluk sahibi ve genel olarak alçakgönüllülerdir. Aynı zamanda dürüstlük konusunda çok hassaslardır.

Scroll to Top