Terazi Burcu

Terazi Burcu

Terazi Burcu İle İlgili Bilmek İsteyecekleriniz!

Terazi burcu güneşi 24 Eylül’le 24 Ekim arasında misafir etmektedir. Terazi burcunun en iyi arkadaşı Yay burcudur. Tabiatı ise hava grubu olan Terazi burcunun yıldızına gelecek olursak Zühre olduğunu söyleyebiliriz. Zühre yıldızı terazi burcundaki kişilere öncelikle güzelliğini sonrasında ise sonsuz aşk ile anlayışlı olma yeteneğini lütfetmiştir.

Kalbi iyi kişiliklerin burcu olan terazi burcu aynı şekilde dürüstlüğü de bünyesinde barındıran burçlardan biri olmaktadır. Terazi burcunda en önemli olan konulardan biri şüphesiz adil olmaktır. Adalete düşkünlüğü ile dikkat çeken terazi burcu, bu düşkünlüğüne büyük bir tutku ile bağlıdır. Fazla ve boş konuşmayı sevmeyen terazi burcunda az ve öz konuşmak her zaman için birinci planda yerini alır.

Mücadeleci bir ruh taşıyan terazi burcu kişileri doğumlarından ölümlerine dek geçen sürede inandıkları prensipler yolunda savaşmaktan hiçbir zaman geri durmamaktadır. Giyinişlerine bakıldığında ise terazi burçlarının oldukça temiz ve dikkat çekici güzellikte giyindikleri gözle görülmektedir. Zarif kişilikler olan terazi burcu insanları zevklerine de oldukça düşkünlerdir. Rahatları onlar için her zaman önemli olmaktadır.

Hayattan beklentileri huzur olan terazi burcu kişileri mizaç olarak da sakin bir yapıya sahiptirler. Zira her ne kadar sakin olsalar da kimi zaman fevri çıkışlarıyla da ön plana çıktıkları olur. Ancak söz konusu çıkışları çabuk söner ve bu durum kesinlikle kinciliğe doğru yol almaz.

Girdikleri her ortama kolayca uyum gösteren terazi burcu bu konuda hiçbir zorluk yaşamaz. Terazi burcunun arkadaşları mizaç olarak hafif düzeyde de olabilir ağır düzeyde de olabilir. Terazi burcu kişileri arkadaşlıklarını sorunsuzca mükemmeliyet seviyesinde idame ettirmesini iyi bilirler.

Aşk hayatlarına bakılacak olursa bu burcun bu konuda da tıpkı arkadaşlıklarında olduğu gibi başarı sağladığını söylemek gerekir. Karşısındaki kişi geçimsiz biri dahi olsa bu terazi burcu için mutsuzluk ve ümitsizlik kapısı değildir. Çünkü terazi burcu idare etmesini çok iyi bilir. Sadece eş olarak değil eşinin ailesi ve hatta akrabaları ile dahi terazi burcu kişileri aynı şekilde başarılı ilişkiler kurabilir. Eş konusunda bir husus vardır ki o da eşini yengeç burcu kişilerinden seçen terazi burçlarının sonsuza dek gidebilecek mesut bir aile hayatını yakalayabilecekleridir.

Zühre Yıldızı’nın Vasıfları

Terazi burcu üzerinde büyük etkisi olan Zühre yıldızı doğası gereği toprağa dâhildir. Zühre yıldızına büyüklük olarak bakıldığında dünya kadar bir büyüklüğe sahip olduğunu görmek mümkündür. Maden olarak demir grubuna giren bu yıldızın altında doğmuş olan kişilerin hatları tıpkı yay burcu kişileri gibi kavisli olmaktadır. Daha çok balık etli olan bu yıldızdaki kişilerin ten rengine bakacak olursanız da beyaz renkli olduklarını görebilirsiniz. Yuvarlak yüz hatları, kısa kirpik yapısı, zarif bir yürüyüş, dans edercesine ortaya koyulan hareketler ve dahası da bu yıldızın etkisinde kalan kişilerde görülen detaylardır.

Terazi Burcu Kişilerindeki Ahlaki Yön

Terazi burcu kişilerinde genellikle sevimlilik, herkese yararlı sözler lütfetme, servet aşığı, kadınlara yönelik zayıflık, dansa düşkünlük ve musiki öne çıkan özelliklerden olur. Teraziler aynı zamanda şehvetli, tatlı dilli, mutlu ve çalışkan yönleriyle de bilinirler. Hepsinde olmasa da bazı terazi burçlarında ise yalancılık söz konusu olabilmektedir. Toparlayacak olursak bu burçta şehvetin ve çekiciliğin esas olduğunu söyleyebiliriz.

Scroll to Top