Akrep Burcu

Akrep Burcu

Akrep Burcu ve Özellikleri

Güneş, Akrep burcuna 24 Ekim’de girer. Burada 22 Kasım tarihine kadar yer alır. Akrep burcunun en yakın dostu İkizler burcudur. Düşman burcu ise Kova burcudur. Akrep burcunun tabiatı sudur.

Akrep burcuna sahip olan kişiler oldukça çalışkandırlar. İrade ve tahammülleri fazladır. Akrep burcu diğer burçlar içerisinde en gergin, en çok sır saklayan ve ciddi bir ruh hali olan burçtur. Gözlem yeteneği son derece fazladır. Çelişkilerle dolu bir kişilik yapısı vardır. Cömerttir. Ayrıca fazlasıyla sadıktır. Duygusal olarak da kırılgan bir ruh haline sahiptir.

Akrep burcu kendisini yetiştirerek hayata hazırlar. Büyük işler başarır. İşlerinde başarılıdır. Fakat girişime geç geçer. Eğer işin üzerine de düşerse elinden geleni yapar. Azimli yapısı ile dikkatleri üzerine çeker. Akrep burcu otoriter bir özelliğe sahiptir. Kendi fikirlerini çok önemser. Karşı tarafa da düşüncelerini aktarır ve dinlenmek ister. Haksızlığa karşı tahammül göstermezler.

Eğer akrep burcuna sahip birisinin düşmanlığı kazanılırsa bu felaket gibi bir şey olur. Çünkü onlar oldukça kinci bir yapıya sahiptirler. Günü geldiğinde de intikamlarını acımasızca alırlar. Bu nedenle akrep burcuna sahip olan insanlarla iyi geçinmekte fayda vardır. Onların aşk hayatı son derece ihtiraslı ve ateşlidir. Sevdikleri kişiye sevgi ile bağlanırlar.

Akrep burcuna sahip kişiler kendilerini üzen kişileri ölene dek unutmazlar. Tam tersi sevdikleri ve bağlandıkları kişileri de unutmazlar. Son derece sadık özellikleri bulunur.

Zeki, Çevik, İntikamcı Akrep Burcu!

Akrep burcunun ait olduğu yıldız olan Mirrih, hiddet, kuvvet, gazap, inat, riyaset ve sefahat anlamına gelen bir kelimedir. Büyük askerler bu yıldızın mensupları içerisinden çıkmaktadır. Akrep burcunda olanların çekik ve keskin bir yapıda olan yüz hatları vardır. Genel olarak geniş ve şakaklı olan alın, geniş ve kolaylıkla kapanan kirpik yapısı ve sert bakışlı gözleri bulunur. Çıkık elmacık kemiklerine ve alaycı bir ağız yapısına sahiptirler. Saçları kola renginde bulunur. Dişler kısa yapıdadır. Genellikle testere şeklindedir. Akrep burcuna sahip kişiler obur, agresif, kavgacı ve sinirli özelliklere sahiptir. Savaş esnasında cesur oldukları gibi cesur, atılgan, zeki, intikamcı ve çevik özellikleri de bulunur.

Akrep burcuna sahip kişiler kandırılması zor insanlardır. Kendileri de kendilerini kandırmazlar. Gerçeklerle daima yüzleşirler. Eğer karşılarındaki insanın herhangi bir zayıf yönünü keşfederlerse, bunu muhakkak silah olarak kullanırlar. Savundukları ve inandıkları şeylerin arkasında dururlar. İlgiyi de çok severler.

Akrep Burcu; Hem İyi Hem Fena!

Akrep burcu hem iyilik hem de fenalık da oldukça ihtiraslı özellikler gösterirler. Aşka son derece düşkün yapıları bulunur. Bunun yanı sıra cesur yapıdadırlar. Aşkları kısa süreli değildir. Uzun süreli ve sadakatli severler. Aşırı derecede kıskanç özellikleri vardır. Aşkta tahakküm etmeye meyillidirler. İnsanlara kendilerini nasıl sevdireceklerini çok iyi bilirler. Ama insanların ihanetlerini asla affetmezler. Eğer ihanet görürlerse de aşırı derecede kaba bir yapıya bürünürler.

Akrep burcu insanları, aşk ile evlenirler. Eşlerine ihtiraslarla bağlanırlar. Aile kurdukları zaman onlara çok düşkün olurlar. Ayrıca çok kıskanırlar. Bu nedenle aile hayatları genellikle gürültülü olarak geçer. Onların çocukları ile olan iletişimleri de şiddetlidir. Kimi zamanda çapkınlık yaparlar. İhtiraslı olanlar da bu yıldızın tesirinde bulunur.

Scroll to Top