Yay Burcu

Yay Burcu

Şüpheci Yaylar!

23 Kasım ile 21 Aralık arası doğanlar Yay burcu mensubudur. Yay burçları, Kova ve Terazi ile iyi anlaşır ancak genelde Balık burçları ile geçinemezler. Ateş grubu burcu olan Yay, Jüpiter etkisindedir. Jüpiter ise Ay ile olumlu bir etkileşimde olmasına rağmen Merkür’den olumsuz etkilenir. Yay burcunun madeni kalaydır.

Yay burçlarının en dikkat çeken özellikleri tez canlılıklarıdır. Fazla kuruntu yapabilirler. Fazlasıyla da şüphecidirler. Herkese şüphe ile bakarlar. Bu yüzden kimseye tamamen güvenemezler, onların güvenini tam anlamıyla kazanmak çok zordur. Şüphecilikleri hayatlarını yönlendirdiğinden, bu durumun sürekli endişe içinde olmak gibi olumsuz yanlarını da günlük hayatlarında yaşarlar.

Fazla değişken ruh halleri Yay burcu ile yakınlaşmaya çalışanları şaşırtabilir. Onların birini sevip güven duyduğunu söylemesi hemen ardından aynı kişiden şüphe duymayacakları anlamına gelmez. İstemsiz de olsa herkesten kötülük gelebileceği ihtimalini düşünmeden edemezler.

Bazen utangaç davransalar da, bu tavırları farklı bir ortamda değişebilir. Bir anda girişken ve cesur tavırlara bürünerek, dikkatleri üstlerinde toplayabilirler. Genelde iyi huylu ve iyi ahlaklı olurlar. Bu özellikleri sayesinde, şüpheciliklerini dengeleyebilirler. Çünkü iyi niyetleri ve iyi huyları, onları insanlardaki ve olaylardaki iyiliği görmeye iter. Olaylara pozitif bakmayı bilirler ancak analiz konusunda da iyidirler. Karşılaştıkları durumlara kör bir iyi niyetle değil, gerçekçi değerlendirmelerle yaklaşırlar.

Hareketlerinde Jüpiter çok etkilidir. Genelde öne çıkmayı ve başarılı olmayı severler. Lider ruhlu olurlar. Yay burcundan, başarılı sporcular ya da büyük kâşifler çıkabilir. Ancak yaratıcı kişilikleri de dikkate değerdir. Mark Twain, Beethoven, Walt Disney gibi tanınmış birçok isim Yay burcuna mensuptur.

Yay Burcunun Belirgin Özellikleri

Yay burcu insanları, Boğa burcu bir eş ile mutlu bir yuva kurabilir. İkili ilişkilerinde en dikkat çeken özellikleri, herkesin sevdiği kişilerden uzak durmalarıdır. Herkesin beğenisini kazanmış insanları tercih etmezler. Zira ön planda olmayı seven kendileridir. Bunun yerine yine kendi standartlarına uygun, yakışıklı/güzel, başarılı; ancak o zamana dek pek dikkat çekmemiş kişileri çekici bulurlar. Bu özellikleri, insanların içindeki iyiliği görebilmelerinden kaynaklı olabilir. Ayrıca sağlıklı ve canlı görünüşleri ile de dikkat çekerler ancak kilo almaya uygun bir yapıları vardır.

İyiliksever, Alçak gönüllü ve Doğal Tavırlı!

Yay burcu insanı zevklerine düşkün olur. Endişeli bir ruh halini sıkça yaşasa da bu durumun kendisini üzmesine izin vermez. Dışarıya karşı güler yüzlü, arkadaş canlısı ve konuşkan olurlar. Genelde sevimli bulunurlar ancak içten içe hırslı bir yapıları vardır. İlerisi için büyük planları vardır ve her zaman daha büyük başarıları hedeflerler. Kariyerlerinde yükselmek onlar için önemlidir.

Erkekleri kadınlara karşı saygılı olan Yay burçları, kadın erkek fark etmeksizin alaycı özellikleri ile de dikkat çeker. Bu özellikleri yanlış anlaşılmamalıdır zira kötü bir niyetleri yoktur. Dinç, düzenli ve çalışkan yapılarını işlerine de özel hayatlarına da taşırlar. Ayrıca sözlerine sadıktırlar. Bu yüzden de kendilerini sevdirmeleri kolay olur.

Lider olmayı sevdiklerinden sözlerini dinletmeyi bilirler. Ancak liderlik özellikleri onlarda kibre neden olmaz. Aksine iyilik yapmayı seven, alçak gönüllü, doğal tavırlı ve iyi niyetli insanlardır. Ancak zekâlarını da hafife almamak gerekir. Genelde iyi huylu olsalar da zaaflarına yenik düştükleri durumlar olabilir. Yine de bu yenilgilerin hayatlarını etkilemesine izin vermezler. Ayrıca ilişkilerinde samimi olurlar. Duyguları gerçektir.

Erkekleri de kadınları da flörtü sever ve özgürlüklerine düşkündür. Ayrıca çok fazla olmasa da kıskanç bir yapıları vardır. Kadınları ilgiyi sever ve ilgi bekler. Ancak doğru insanı bulduklarında ciddi ilişkilerden çekinmezler. İhtiraslı, yoğun ilişkileri sevseler de bu ilişkilerden çabuk sıkılırlar. Onların asıl mutluluğu doğru insanla kuracakları yuvalarındadır.

Scroll to Top