Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Gerçekçi Burç: Oğlak

22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelmiş kişiler, Oğlak burcu kategorisinde yer almaktadırlar. Oğlak, toprak grubuna mensup bir burçtur. Aynı zamanda Satürn tarafından yönetilmektedir. Dost burcu Balık iken düşman burcu da Koç’tur.

Hayatlarının her alanında hem fiziki hem de ruhani olarak geç olgunlaşan bu burcun ayakları yere sağlam basar. Yani çok daha gerçekçi düşünürler, realistlerdir. Oldukça sabırlı kişilerdir. Bunları hem özel ilişkilerinden hem de iş ve aile ilişkilerinden kolayca anlayabilirsiniz. Bu sabır onların hayatına çok olumlu katkılarda bulunur. Sürekli ve devamlı çalışma bu sabırla birleştiğinde başaramayacakları herhangi bir şey kalmayacaktır.

Parayı savurmayı pek sevmeyen bu burç kolay şekilde para biriktirebilir. Kalabalık bir çevre yerine az ve öz kişilerle birlikte olmayı tercih eden Oğlak burcu, bu seçimi dolayısıyla daha huzurlu bir hayat yaşar. Sima olarak etkili bakışlara ve düz yüz çizgilerine sahiptirler. Hayatlarını mantıkla yönlendirmeyi tercih eden bu burca mensup kişiler, toplum karşısında çekingen ve tedbirli davranmayı tercih ederler.

Oğlak; Az Konuşur, Nasihat Eder

Oğlak burcu insanları, yüz olarak serttir. Elmacık kemikleri belirgindir. Köşeli, sivri bir yüzleri vardır. Burunları karakteristik bir kemiğe sahip olabilir. Dört köşeye sahip bir yüz de görebilirsiniz. Vücut bakımından da yüzde olan özellikleri görürsünüz. Omuzlar geniş ve yüksek olacaktır. Fiziki anlamda zayıf görünen bu kişiler genel olarak iri kemiklidir.

Genellikle esmer bir tene sahip kişiler olarak dünyaya gelen bu burç insanının saçları da siyahtır. Esmer olmalarına göre ciltleri solgun görünmektedir. Erkeklerinde sakallar seyrek olmakla birlikte onlar da genellikle esmer olacaktır. Fazla yüzleri gülmese de gerektiğinde hayat enerjileri yükselmektedir ve enerjilerini doğru şekilde kullanabilmektedirler.

Zihinsel özelliklerine bakıldığında; oldukça zeki olan kişiler akıllarını odak noktaları doğrultusunda kullanarak başarılı bir geleceğe sahip olabilirler. Sabırlı oldukları için en ufak bir olayda hedeflerinde caymadıkları için başarı yollarını hızla aşarlar.

Bir Oğlak burcu ile dostane ilişkiler kurduysanız nasihatlerine kulak vermeniz sizin için iyi olacaktır. Boş söz söylemeyen, az konuşan bu burç bilin ki sizin için güzel ve yerinde nasihatler verecektir. Hafızaları oldukça güçlüdür ve bu yüzden iyiliği de kötülüğü de unutmaz, ona göre hareket ederler. Kıymet bilen insanlardır. Herkesin olduğu gibi onların da başarılı ve zengin olmak gibi hayalleri vardır. Lakin bu tür şeyler onları değiştirmez, aksine iyi huylarını güçlendirir.

Kuralcı, Mantıklı, Güçlü Oğlaklar!

Oğlak burcu insanı kurallara oldukça düşkündür ve hayatının düzen içerisinde olmasından hoşlanır. Hayatındaki bazı kişilere ve durumlara karşı alaycı olurlar, lakin bu konularda oldukça haklıdırlar. İyiliği unutmadığı için vefakar olan burç insanı, kötülüğü de unutmayacaktır. Bu da bazen kinci bir özellik olarak ortaya çıkabilir.

Sakin kafada düşünebilen ve mantığa önem veren burç, ileri görüşlüdür. İkili ilişkilerinde flört dönemlerinde sıkıntı yaşarlar. Lakin bu kişiler uzun soluklu ciddi ilişkiler içinde olmakta daha başarılı ve rahattırlar. Kıskançlığa fazla tahammülü olmayan Oğlak burçları ile düşmanca bir ilişki içinde olmak sizin zararınıza olacaktır. Soğuk görünümleri sebebiyle fazla sevilmeyen Oğlaklar yalnızken de oldukça güçlüdürler.

Scroll to Top