Ofis için Çalışma Masası Seçimi

Çalışma odalarının dekorasyonu insanların kişiliğini ve tarzını da ortaya koymaktadır. Bunun yanında daha iyi bir iş yapabilmek için ortamın ve ilham veren şeylerin etrafınızda daha çok bulunması gerekir. Bu sebeple insanlar iş ortamının masalarına, süs eşyalarına, sandalyelerine kadar dikkat etmektedirler.

Renkli ve şekilli bir görünüme sahip olmaları, çalışma masalarına dekoratif görünüm veren en öncelikli etkendir. Çalışma masanızı seçerken öncelikle size ilham veren ve sizi mutlu eden renginizi belirlemeniz gerekmektedir. Günümüzde hemen hemen her insanın tarzına ve zevkine uygun çalışma masaları bulunabilmektedir.

Görünümün yanı sıra seçeceğiniz çalışma masası bulunduğunuz odaya boyut olarak uyum sağlamalıdır. Çalışmalarınızı daha rahat sürdürebilmeniz için masanız odanızı doldurmamalı, çalışacağınız mekan daima geniş kalmalıdır. Gözü kamaştırmaması için çalışma masaları yansımayan bir yüzeye sahip olmalıdır. Masanın üzeri kolay kolay çizilmeyecek bir malzeme yapısına sahip olmalı, masanın yüksekliği en ideal olarak 73 – 76 cm civarında olmalıdır.

İş eşyalarınız var ise, mutlaka raflı veya çekmeceli bir çalışma masası tercih etmelisiniz. Rafsız ya da çekmecesiz sade bir çalışma masası almanız durumunda, iş ile alakalı eşyalarınız hep göz önünde olacak ve bu da sizi rahatsız edecektir.

Çalışma masaları çeşitli renk ve şekillerde olsa da artık masa modellerinde büyük masa bulmak güçleşir oldu. Dekoratif çalışma masası modelleri arasında artık en çok tercih edilenler küçük masa modelleridir. Çalışan insanlar büyük bilgisayarlar değil, daha çok diz üstü küçük bilgisayarlar kullanmaktadır. Bunun için çalışma masaları renkli, raflı, çekmeceli ve küçük olarak tasarlanmaya başlamıştır. Elbette ki bilgisayarınız büyük ise bunun için güzel, dekoratif bir çalışma masası da bulabilirsiniz. Eğer raflı ve küçük bir masa tercihiniz olursa, rafları çok doldurmamalısınız. Etrafınıza sadece ihtiyacınız olan az sayıda eşyanız ile birlikte size ilham verecek birkaç küçük süs ya da hediyelik eşyanızı yerleştirmelisiniz.

Scroll to Top