Bahçe için Dekoratif Sandalye Modelleri

Evinizin en güzel yeri bahçe için dekoratif sandalye modelleri seçmek pek de zor değildir. Sandalye seçiminiz kendi rahatlık ve renk zevkinize göre bir seçim olmalıdır.

Nasıl Bir Sandalye Olmalı?

Bahçe için dekoratif sandalye modelleri arasında daha çok renkli modeller yer almaktadır. Yaz ayı başlarında, özlemle beklenen bahçe sohbetleri için bahçe düzenleme hazırlıklarına başlanır. İlk hazırlık, bahçeniz için alacağınız sandalyelerdir. Bu sandalyeler, hem pratik hem de şık modeller olmalıdır. Bahçe sandalye modelleri arasında doğal ve rahat sandalyeleri bulabilirsiniz.  

Sandalyenizin büyüklüğünü bahçenizin durumuna göre seçmeniz gerekir. Eğer ki bahçeniz havuzsuz ve sadece yeşillik ile kaplıysa bunun için tercihiniz küçük hasır sandalyeler olmalıdır. Seçeceğiniz hasır sandalyeler doğanın yeşili ile de uyum sağlayacak ve daha huzurlu bir atmosfer yaratmış olacaksınız. Bahçeniz büyük ve havuzlu ise daha çok plastik, ahşap, renkli ve büyük sandalyeler tercih etmeli, hasırdan uzak kalıp şıklığa yakınlaşmanız gerekmektedir.

Bahçe İçin Dekoratif Sandalye Modelleri

Uzun Süreli Kullanımı için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alınan her eşyanın kullanma ömrü uzun olmalıdır. Bahçeniz için alacağınız sandalyeler de kullanıma dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Bahçenizi derlediniz, sandalyelerinizi aldınız, artık bahçenizin keyfini çıkartmak istiyorsunuz fakat görünümün yanında sandalyelerinizin sağlamlığı açısından da içinizin rahat olması gerekmektedir. Ahşap, hasır ve plastik şeklinde birçok sandalye çeşidi mevcuttur. Bu seçeneklerde dayanıklılık açısından, sandalyenin ayaklarının gövde ile birleştiği noktaların sağlamlığına çok dikkat edilmelidir. Birleşim noktaları köşebent gibi ek malzemeler ya da ek kirişlerle desteklenmiş olmalı, ayaklar zamanla oynama yapmamalıdır. Ağaç malzemesi olarak okaliptus ya da teak ağaçlarından üretilmiş malzemeler tercih edilmelidir. Okaliptus ve teak ağaçları dış şartlara karşı dayanıklı ağaçlardır. Yaz öncesinde ve yaz sonrasında ahşap malzemelerin bakımı teak yağı ile yapılmalıdır.

Almış olacağınız sandalye, daha çok bahçede, açık havada kalacağı için malzemesi ev içi sandalyelere göre daha kısa sürede deforme olacaktır. Bu sebeple ne çok pahalı, ne de kalitesi düşük ucuz ürünler tercih edilmemelidir.

Scroll to Top