3D Microblading Yöntemi ile Kaş Yapımı

3D Microblading Kıl tekniği ile kaş yapımı yönteminde, kişinin mevcut kaşlarının arasındaki boşluklara kıl görünümlü ince çizgiler atılır. Bu işlem, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle yapılır. İğnedeki organik boya deri altına yerleştirilir. Bu boya, alerji etkisi göstermeyen, cilt için üretilmiş bir yapıya sahiptir. Bu teknikte iğne kullanılması sebebiyle boya, dövme gibi derinin üstünde kalmaz ve daha doğal bir görünüm oluşturur.

3D Microblading Kıl tekniğinde kişinin mevcut kaşlarının yönünde ve renginde ince çizgiler uygulandığından kaş görünümü gerçek kaşlardan ayırt edilemez. Microblading 3D Kıl tekniği, kalıcı makyaj kaş yapımında kullanılan son tekniklerden biridir. Bu teknik ile yapılan kaşların diğer yöntemlerle yapılan kaşlara göre daha doğal görünmesi, bu yöntemi diğerlerinden ayıran en önemli özelliktir. 

Microblading 3D Kıl tekniği işlemi nasıl uygulanır?

Kıl tekniğiyle kaş yapılacak bölge dezenfekte edilerek temizlenir. Uygun anestezi kremiyle local olarak uyuşma sağlanır. Bu uyuşturma işlemi, yaklaşık olarak 20-40 dakika sürebilir. Ardından özel bir ölçekleme yöntemi ile kişinin yüzüne, görünümüne, kemik yapısına uygun bir ön çizim yapılır. Yapılan ön çizimi kişi beğendiği takdirde özel Microblading steril iğneleri ile uygulamaya geçilir. İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Genellikle bu işlem bir seansta biter ancak vücut yapısına bağlı olarak ikinci seans da gerekebilir. İkinci seans uygulaması, birinci seanstan en az 20 gün sonra gerçekleşmelidir. Kaş uygulaması tamamlandığında kaşlar eskiye nazaran daha koyu görünümlüdür. Ancak iki hafta içerisinde renkte açılma görülür.

Microblading kaş uygulamasının kalıcılık süresi

3D Microblading Kıl tekniği ile yapılan kaş uygulamasının kalıcılığı, kişinin cilt tipine bağlıdır. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde kaşın kullanım süresi azalabilir. Genel olarak 3D Microblading kaş uygulaması, 1-1,5 yıllık bir ömre sahiptir. Ancak 1 yıl içerisinde renkte solma görüldüğü takdirde rötuş yaptırılabilir. 

Microblading 3D Kıl tekniği ile normal klasik sistem kalıcı makyaj kıl tekniği arasındaki farklar nelerdir?

1) Görünüm olarak:
Microblading ile yapılan kaşlar, ilk yapıldığı andan itibaren doğal bir görünüme sahiptir. Klasik sistem kalıcı makyaj kıl tekniği, cihaz aracılığı ile yapılır. Cihaz kullanılması tek tip bir kaş oluşumuna yol açtığından sonuç, normal doğal görüntüden uzaktır.

2) Teknik olarak:

Microblading yönteminde elektrikle çalışan bir alet kullanılmaz, uygulama iğneler yardımıyla yapılır. Uzmanın teknik bilgisi ve becerisine dayalıdır. Klasik sistemde kalıcı makyaj kıl tekniği ise cihaz ile yapılır.

3) Kullanılan iğneler:

Microblading 3D Kıl tekniği yönteminde, kişinin kaş kılının kalınlığına göre iğne seçimi yapılır. Kullanılan iğneler, klasik sisteme göre 4-5 kat daha ince olabilmektedir. Bu da, Microblading yönteminde elde edilen doğallığın açıklayıcı nedenleri arasındadır.

4) Kullanılan pigmentler:

Microblading yönteminde kullanılan pigmentler klasik sisteme göre daha kalın ve daha yoğundur. Kişinin cilt ve saç rengine göre pigment rengi seçilebilir.

Microblading yöntemine özgü tüm bu özellikler bir araya geldiğinde elde edilen doğallık, başka hiçbir teknikle elde edilememektedir. Microblading 3D Kıl tekniği dünya üzerinde yaklaşık olarak 8 senedir kullanılmaktadır. Bu sistemle ulaşılan doğal görünümle beraber tekniğin kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Scroll to Top