TV Koltuğu Modelleri

TV (televizyon) koltuğu modellerinden önce televizyon koltuğunun amacına bakmak gerekir. TV koltuğu kullanma gereksinimi, insanların hayatını sürdürmek için saatlerce çalıştığı işinden yorgun bir bedenle evine geldiğinde en az 2-3 saatini TV karşısında geçirmesi ile ortaya çıkar. Bu bağlamda TV karşısında geçirilen vakitte vücut hareketsiz kalmakta kaslar uzun süre hareketsiz olarak durmaktadır. Hareketsiz kalan vücutta ağrılar oluşur, bunun sonucunda ortopedi ve çeşitli hastalık sorunlarıyla karşı karşıya gelinir.

Enza TV Koltuğu

TV Koltuğunun Amacı

Ergonomik olarak tasarlanmış TV koltuğu, yani kişinin koltuğa yatkınlığı değil de koltuğun kişiye uygunluğu bireyin hareketsiz haldeyken vücut yapısına uyum sağlamakta ve kasların çalışması için kan dolaşımını daha etkin bir biçimde sürdürerek sırt, boyun, bel ve bacak ağrılarına son vermek amacıyla geliştirilmiş bir çalışmadır.

Model Seçimi

En önemli nokta model seçimidir. Çünkü sağlığımızı etkileyen veya etkileyecek konumda olan televizyon koltuğu modelleri çeşitli aşamalardan geçerek ve fiyatına göre kalite kalite karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda deri kaplı, pamuk, kot ve benzeri malzemelerden üretilmiş koltukları tercih ederken dikkat edilmesi gereken husus kullanılan malzemenin kalitesi ve neyden üretildiğidir. Ayrıca kullanılan malzemeye karşı kişisel bir sağlık problemi yer alıyorsa, bu birebir kişinin yükümlülüğünde olan bir durum olmasından dolayı birey kendi seçimini bu noktada belirtmeli, ürünün sunumunu yapan firmalardan üründe kullanılan malzeme hakkında bilgi edinmeli ve ona göre tercih yapılmalıdır.

Sandalye görünümünde olan daha basit olarak tarif edebileceğimiz tv koltuk modelleri ile daha geniş, konforlu, sırt ve uzanma fonksiyonları bulunan, kişinin manuel olarak kontrol edebileceği, kapsamlı tv koltuk modelleri üretici firmaların müşterilerine sunduğu modeller arasındadır.

İstikbal Sandalye Görünümlü TV Koltuğu
Yüksek konfor sunan geniş koltuklarda birinci sınıf ahşap malzeme ile beraber esnek ve rahat dolgu malzemelerin kullanılması, koltuk kumaşının terletmeyen, kaymayan bir yapıya sahip olması, kişilere kesintisiz bir dinlenme olanağı sağlaması için tv koltuğu alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerdir.

Enza Açılır TV Koltuğu

Masaj yapma, ayak ve sırtın ayrı ayrı hareket ettirilmesine olanak sunma, üzerindeki bir düğmeye dokunarak oturan kişiyi ayağa kaldırma gibi üst düzey özelliklere sahip olan tv koltukları da mevcuttur.

Adore Mobilya TV Koltuğu

Birçok markanın farklı özelliklere sahip renk renk çeşit çeşit tv koltuğu modelleri bulunmaktadır. Sandalye görünümüne sahip tv koltukları 350 – 750 TL civarında iken daha geniş ve özellikli olan koltuk modelleri 1.500 – 3.000 TL civarındadır.

Bu özellikleri göz önünce bulundurup kişi en şık, en modern, en iyisini değil kendisini televizyon karşısında en rahat hissettiği koltuğu tercih etmeli ve gelecekte uzun süre karşısında kalacağı televizyondan ötürü karşılaşacağı sağlık sorunlarına karşı kendi hür iradesiyle bir önlem almalıdır. Tek kişilik konfor sunan bu koltuklar ile kişiler televizyon karşısında daha iyi ve rahat vakit geçirmekte ve sağlık problemleriyle karşılaşma olasılıklarını düşürmektedirler.

Scroll to Top