Balık Burcu

Balık Burcu

Duygusal Burç: Balık!

20 Şubat ile 30 mart arasında doğanlar bu burca mensuptur. Rengi turkuaz olan balık burcu, su grubuna bağlıdır. 7 uğurlu sayısıdır. Sırlar, iç dünya ve ruhsallık ile ilişkilendirilir. Su burcuyla iyi anlaşan balık burçları, hava ve ateş burçlarıyla ise anlaşmakta zorlanır. Dost burcu Boğa, düşman burcu İkizler’dir. Balık burcunun gezegeni Neptün’dür ve burçlar kuşağındaki son burçtur.

Balık burcundaki kişiler şefkatli, duyarlı, yaratıcı ve nazik olmaları ile dikkat çekmektedir. İnsanları kırmamaya oldukça özen gösterirler. Kararsız ve değişken bir yapıya sahiptirler. Oldukça hırslı olan balık burçları akıllarına koyduklarını yapmakta diretirler. Dış görünüme önem verirler ve güzelliklerine düşkündürler. Giyimine oldukça özen gösterirler.

Sezgilerine güvenen balık burçlarının sosyal çevreleri geniştir ve dikkat çekmeyi severler. Kendilerine saygı duyulmasından hoşlanırlar. İstedikleri olduğunda balık burçları kendisiyle gurur duymaktan çekinmez.

Kendilerini gizli tutan balık burçlarının iç dünyasını tahmin etmek zordur. Oldukça duygusaldır. Duyguları ile hareket ederler. Yardımsever olurlar. İhtiyacı olanlara yardım etme konusundan son derece duyarlıdır. Değişken duygulara sahip olan balık burçları ilgiyi sevmektedir. Rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamak isterler. Ancak dışarıdan sert ve ciddi bir görüntüye sahiptirler.

Balık burçlarının gözlerinin etkileyici bir özelliği vardır. Bu burçtaki kişiler uzun kirpiklere ve anlamlı bakışlara sahiptir. Ten rengi açık olan balık burçları genellikle kumraldır. Saçları ise dalgalı olmaktadır. Vücut bakımından orta boylu ve hafif topludurlar.

Sakindir Fakat İç Dünyalarında Fırtına Kopar

Son burç olan balık burcu kendinden önceki tüm burçlardan biraz özellik taşır. Alçak gönüllü olan balık burçları mistik düşüncelere sahip olur ve kendi yeteneklerinin farkına varmakta zorlanır. Görünümleri sakindir ancak zaman zaman iç dünyalarında fırtına kopar ve bunu belli etmezler. Hayal dünyası oldukça gelişmiştir ve sezgileri oldukça kuvvetlidir. Sezgisel hareket ettiği için plansız yaşar.

Duyguları ve hisleri ile hareket eden balık burçları hayal kırıklıkları ve üzüntüler yaşamaktadır. Hayal dünyası oldukça renklidir. Adeta hayal kurarak yaşarlar. Çoğu zaman gerçek hayatla yüzleşmekte zorlanırlar. Çift karaktere sahip olan balık burçlarının kötümser ve iyimser özellikleri bulunur.

Ailesine Bağlıdır, Sevdiklerine Değer Verir

Balık burcu hassas ve kırılgan bir kişiliğe sahiptir. Kararsızlık yaşayan balık burçları mutluyken aniden mutsuz hale bürünebilirler. Birçok kişinin fark etmediğini fark ederler. Çevresindekilere oldukça kibar ve anlayışlı davranır. Hayır demekte zorlanır. Nazik ve ahlaklı bir yaşam sürer. Sevdiği insanlara oldukça değer verir.

Gerçek ile hayal dünyasında yaşar ve anlaşılması neredeyse imkansızdır. İyi kötü, mutlu mutsuz, tutarlı ve tutarsız olabilmektedir. En belirgin özelliği değişken olmasıdır. Adeta bir maske altında kendini saklayan balık burçlarını tanımak zordur. İç dünyasında yaşam sürerler. Her konuda fikir sahibi olurlar ve konuşkandırlar.

Para kazanma konusunda şanslıdırlar ve iş hayatında başarılı olurlar. Gönülleri oldukça zengindir. Yardım etmeye özen gösterirler. Ancak yedikleri ve içtiklerine pek dikkat etmezler. Balık burçları sanatkardır. Misafirperver ve sevecendir. Para kazanma konusunda şansları açıktır. Aşık olmak onlar için vazgeçilmezdir. Bu nedenle sık sık aşık olurlar. Aşık oldukları kişiye yanlış bile olsa inanırlar. Ciddi ve samimi aşka önem verirler. İhtiraslıdırlar. Balık burçlarından alim çıkmaktadır. Zaman zaman beceriksiz ve nezaketsiz olabilirler. Şehvetperest yapıları bulunur. Menfaat düşkünü özellikleri ön plandadır. İnatçı kişiliğe sahiptirler. Romantizm ve duygusallık onlar için büyük önem taşır. Evine ve ailesine oldukça bağlıdır. Evlerinde vakit geçiren balık burçları kendini adeta evinde güvende hisseder.

Scroll to Top