Bulaşık Makinesi Deterjanı İncelemesi

Bulaşık Makinesi Deterjanları

Bulaşık makineleri hayatımızda büyük yer kaplayan beyaz eşyalardan olmuş durumda. Dolayısıyla kaliteli ve işleri kolaylaştırıcı bulaşık makinesi deterjanını seçmek de çok önemli. Yıkama esnasında bulaşıkları çizmeyen, bulaşıkları kirden tamamen arındırıp leke bırakmayan, yıkamadan sonra elde yıkama gerektirmeyen deterjan herkesin dileği.

Bu doğrultuda genel değerlendirmeler üzerinden piyasada mevcut bulaşık deterjanlarına göz atalım:

Fairy Platinum Tablet Deterjan
Fairy Platinum Tablet Deterjan

Fairy Tablet: Genellikle herkesin memnun olduğu ve kalitesini beğenerek kullandığı bulaşık deterjanı. Yıkamadan sonra bulaşıklardaki kiri tamamen arındıran, bulaşıklarda leke bırakmayan bir deterjan. Küçük, içi sıvı dolu tabletler halinde satılanları oldukça kullanışlı. Özellikle Platinum serisi kullananların vazgeçilmezi olmuş durumda. Fiyatı diğer tablet bulaşık deterjanlarına göre daha yüksek ama kesinlikle fiyatının hakkını veriyor. Yüksek adette tablet barındıran ürünlerin fiyatı daha uyguna denk geliyor.

Finish Classic Tablet Deterjan
Finish Classic Tablet Deterjan

Finish Classic Tablet: Finish de tercih edilen markalar arasında yer alan bir bulaşık deterjanı markası. Tablet olanları, sıvı değil sıkıştırılmış toz deterjan gibi. Bu da yıkama esnasında her zaman erimeyip bulaşıklara tam nüfuz edememesine sebep olabiliyor. Yıkama bitip makinenin kapağını açtığınızda tabletin bir kısmını erimemiş halde bulabiliyorsunuz. Bu da yıkamadaki kaliteyi düşürebiliyor. Fiyatı Finish’in Quantum Tablet ve Fairy’nin ürünlerine göre daha uygun.

Finish Quantum Tablet Deterjan
Finish Quantum Tablet Deterjan

Finish Quantum Tablet: Finish markasının Classic tabletlerine göre çok daha başarılı. Fiyatı da Classic modeline göre daha yüksek. Bulaşıklardaki kiri temizleyen, yıkama sonrasında buğulama bırakmayan bir ürün. Yine de genel ortalamada Fairy Platinum ürününün önüne geçememiş durumda.

Finish Classic Jel Deterjan
Finish Classic Jel Deterjan

Finish Classic Jel: Finish markasının sıvı kıvamda olan jel deterjanının fiyatı, tabletlere göre oldukça uygun. Ancak yıkama esnasında bulaşıkları tam anlamıyla temizlediği söylenemez. Her yıkamada kirlerden arınmamış birkaç bulaşık kalıyor, bardak gibi cam bulaşıkların üzerinde de buğulanma söz konusu oluyor. Makineye konulmadan önce durulama yapmadan makineye yerleştirilen bulaşıklardaki kiri sökmekte zorlanıyor. Finish Jel deterjan kullanılacaksa bu hususların göz önünde bulundurulmasında fayda var. Finish Classic Jel’in fiyatı diğer bulaşık deterjanlarına göre daha uygun.

Market fiyatlarına göre internet alışverişinde deterjanları çok daha uygun fiyatlara bulmak mümkün. Ayrıca daha fazla sayıda deterjan alımında 1 bulaşık yıkama fiyatı daha da uyguna gelebiliyor.

Scroll to Top