Üst Menü

İstanbul’da Abiye Nereden Alınır?

Nişanınız veya kına geceniz varsa, akrabanızın veya arkadaşınızın özel bir günü yaklaşıyor ise abiye kıyafet arama dönemine girmişsiniz demektir. Bu yazıda, semt semt detaylı haritalar ve mağaza isimleri ile İstanbul’da abiye kıyafet alınabilecek yerleri bulabilirsiniz.

Fatih

Abiye kıyafetlerin Paris’idir denebilir. Oldukça lüks, modacıların elinden çıkmış, dolayısıyla çoğu sadece bir adet olan çok fazla model bulabilirsiniz. Bu çeşit abiyelerin fiyatları 1.000 TL’ den başlar. Cengiz Aktürk ve Peçe mağazalarında farklı ve lüks abiyeleri bulmak mümkündür. Ayrıca Fatih, tesettür abiyenin de merkezidir. En süslüsünden sadesine tesettür abiye elbiselerin olduğu birçok mağaza mevcuttur.

Cengiz Aktürk / Fatih

Cengiz Aktürk / Fatih

Unkapanı’nda bisikletçiler çarşısında inip Fatih Cami yönüne doğru yürüdüğünüzde Fatih caddesine ulaşmış olursunuz. Fatih caddesinde ilk andan itibaren abiye mağazalarını görmeye başlarsınız. Caddede daha aşağılara doğru gittiğinizde ise daha uygun fiyatlı kıyafet satan yerleri keşfedebilirsiniz. Tüm mağazalar Fatih caddesinin sağ ve sol tarafında yan yana yer almaktadır.

Fatih’te Eser Abiye mağazasının üst katında daha çok günlük ve şık kıyafetler bulunurken alt katında uzun, kısa, açık, kapalı abiye kıyafetler yer almaktadır. Kısa abiyeler 450-600 TL civarı iken uzun ve işlemeli abiyeler 1.000 TL’den başlamaktadır.

Fatih Abiye Mağazaları

Bakırköy

Bakırköy’de her keseye uyacak abiye kıyafetler bulmak oldukça kolaydır. Meydandaki merdivenlerden aşağı indiğinizde göreceğiniz yer altı çarşısında neredeyse her mağaza abiye kıyafetlerle doludur. Yeraltı çarşısında özellikle Ecrin Abiye, Rana Bayan Giyim ve Helin Abiye farklı model abiye elbiselere sahip nispeten uygun fiyatlı olan mağazalardır. Özellikle Rana Bayan Giyim’de uygun fiyatlı abiye elbiseleri bulmanız mümkün.

Yeraltı çarşısı dışında meydandan çarşıya doğru giderken merdivenlerden inip ilk sağdan döndüğünüzde 100 metre sonra da abiye kıyafet dükkanlarını bulabilirsiniz.

Merve Abiye, uygun fiyatlı çeşitli gece kıyafetlerini bulabileceğiniz bir abiye mağazasıdır. Fiyatlar 450-650 TL civarında bulunmaktadır. Podiumvip instagram hesabından mağazanın abiye elbise modellerine bakabilirsiniz.

Fatih Abiye Mağazaları

Burada, yer alan Aşkın Göksu mağazası, Bakırköy’ün en lüks elbise çeşitlerinin bulunduğu mağazalarından birisidir. Fiyatlar 500 – 1.500 TL civarındadır. Genellikle nişan kıyafeti almaya gelen kişilerin uğrak yeridir.

Aşkın Göksu / Bakırköy

Aşkın Göksu / Bakırköy

Aşkın Göksu / Bakırköy

Bir diğer mağaza, Ricci Abiye’dir. Yeni sezon abiye fiyatları 450-600 TL, eski sezon kıyafetler de 150-250 TL civarındadır.

Ricci Abiye / Bakırköy

Duygum mağazasındaki kıyafetler de oldukça alımlı ve farklıdır.

Duygum / Bakırköy

Biraz daha kaliteli ve farklı modellerde abiye bakıyorsanız, AlfaBeta mağazası size hitap edecektir. Meydandan sahile inerken, cadde üzerinde bulunan mağazada hem sade hem abartılı modelleri deneyebilirsiniz. Fiyatlar 800-1.200 TL civarında yer almaktadır. AlfaBeta ürünlerini Oleg Cassini mağazalarında da benzer fiyatlara bulabilirsiniz.

Bakırköy’de sahile inen yolda sağ tarafta bulunan Naime isimli abiye mağazası da geniş, içerisinde birçok farklı model barındıran, uygun fiyatlı kıyafetlerin de bulunduğu ferah bir mağazadır. Abiye kıyafet fiyatları 450-700 TL civarındadır.

Şirinevler

Aslında, Şirinevler abiye konusunda pek bilinen bir yer değildir. Bakırköy ve Fatih’tekiler kadar çok dükkan olmasa da farklı kıyafetleri deneyebileceğiniz birçok mağaza bulunmaktadır. Şirinevler yönüne saptığınızda Mahmutbey caddesi üzerinde ve bazı ara sokaklarda abiye mağazalarını bulabilirsiniz.

Şirinevler Abiye Mağazaları

Şirinevler

Şirinevler’de fiyatlar 450-650 TL civarındadır. Özellikle Ayvaz Sabri Özel, Hamit Bey ve Beren Abiye mağazalarına bakmanız faydalı olacaktır.


Kadıköy

Kadıköy, abiye kıyafet mağazaları ile dolu olan Opera Pasajı ile ünlüdür. Meydandan boğa heykeline doğru gidip heykelden sağa döndüğünüzde 100 m ileride sizi bu pasaj karşılar. Mağazalarda fiyatlar genel olarak 450- 800 TL civarındadır.

Opera Pasajı’nda Ruj Costume isimli abiye mağazasında da çeşitli gece kıyafetlerini 450-600 TL civarında uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ruj Abiye instagram hesabından mağazadaki modellere göz atabilirsiniz. Onur Abiye mağazası da farklı modelleri müşterilerine sunan, güleryüzlü çalışanlara sahip bir abiye mağazasıdır.

Kadıköy’de Opera Pasajına gelmeden önce yol üzerinde de sağlı sollu yerleşmiş birçok abiye mağazası bulunmaktadır. Ömür Özer de boğa heykelinin çevresinde yer alan, modacının elinden çıkmış gece kıyafet modellerini bulabileceğiniz mağazalardan biridir.


Laleli / Beyazıt

Laleli’de de abiye kıyafet satan mağazalar mevcuttur. Genel olarak bu mağazalar ürünlerini direkt olarak yurtdışına toptan satar. Mağazaların camlarında “Toptan satışımız yoktur.” şeklinde açıklama görürsünüz. Ancak aynı mağazalar haftanın belli günlerinde ve özellikle öğlen 12’ye kadar olmak üzere perakende olarak da ürünlerini vermektedir.

Bu mağazalar çoğunlukla yurtdışı ile çalıştıklarından Laleli’de gördüğünüz abiye kıyafetleri, başka yerlerde görmeniz çok da mümkün değildir. Fiyatlar çoğunlukla dolar üzerinden olup 150 – 300 dolar arasında değişmektedir.

Sharbet ve Modateks mağazalarında güzel ve süslü abiyeleri deneyebilirsiniz.

Sharbet / Laleli

Modateks / Laleli

Laleli Abiye Mağazaları

Laleli

Osmanbey/Nişantaşı

Osmanbey’de metrodan veya otobüsten indiğinizde cadde üzerinde sağlı sollu abiye mağazalarını görebilirsiniz. Nişantaşı tarafına doğru da mağazalar bulunmaktadır ancak bu mağazalarda biraz daha yüksek fiyatlı kıyafetler satılmaktadır.

Osmanbey Abiye Mağazaları

Osmanbey

Osmanbey’de Nazzlı isimli abiye kıyafet satan yanyana 2 mağaza bulunmaktadır. Biri uzun ve kısa abiyeleri 400-700 TL civarında uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir mağaza iken, diğeri büyük beden abiye elbiseleri, ceket takım şeklindeki abiye takımları bulabileceğiniz mağazadır. Pazar günleri de açıktır.

Sibel Yavuz ve Serpil abiye mağazaları, alt katlarında günlük elbiselerin, üst katlarında abiye kıyafetlerin yer aldığı, modacıların kendi tasarımlarından oluşan, hatta kıyafet etiketlerinde de bu isimleri görebileceğiniz daha lüks ve farklı kıyafetlerin sergilendiği mağazalardır. Kısa elbise fiyatları 500-600 TL civarındadır. Pazar günleri de açıktır.

Dilli Abiye mağazası, 200-400 TL fiyatlı abiye ve farklı modellerdeki elbiseleri bulabileceğiniz bir mağazadır. Pazar günleri de açıktır.

Güzel kalıp pantolonları ile tanınan Ayhan markasının Osmanbey’de şık elbiseler satan bir de mağazası vardır. Burada da yine kısa ve gösterişli, her mekana uyabilecek tarzdaki elbise çeşitlerine 150-300 TL fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Ayhan mağazasının alt katında her çeşit abiye elbiseleri bulabileceğiniz bir bölümü de mevcuttur. Şeref Vural imzalı abiye elbiseler de satılmaktadır. Fiyatlar 500-800 TL civarındadır.

Ayhan

Ayhan

Ayhan

Ümraniye

Ümraniye de pek bilinmemesine rağmen oldukça farklı abiye kıyafet modellerini ucuzuyla, pahalısıyla bir arada bulabileceğiniz bir yerdir. Ümraniye’de ana caddenin sağ ve sol tarafında birçok mağaza mevcuttur.

Ümraniye’de bulunan Seçil Store, kısa veya uzun her çeşit abiye elbiseye sahiptir. Fiyatlar 500- 1.500 TL arasında değişmektedir. Mağazaya gitmeden önce www.secilstore.com internet sitesinden modellere göz atabilirsiniz.

Seçil Store Mavi Abiye

Seçil Store Ümraniye

Seçil Store Kısa Abiye

Seçil Store / Ümraniye

Seçil Store / Ümraniye

Seçil Store / Ümraniye

Seçil Store / Ümraniye

Seçil Store / Ümraniye

Bir diğer mağaza Lizge‘dir. Model bakımından farklı çeşitleri bulabileceğiniz, fiyatları 450-750 TL arasında değişen kıyafetlerin olduğu bir yerdir.

Yine Ümraniye’deki bir başka abiye mağazası Moda İlgi‘dir. Abiyeler, mağazanın alt katında bulunmaktadır. Hem günlük hem abiye elbiseleri 200 – 600 TL arasında değişen fiyatlarda bu mağazada bulabilirsiniz.

Ağır ve uzun abiye elbiseler yerine birden çok defa ve birçok farklı yerde giyilebilecek türden elbiseler de alabilirsiniz.

Fındıkzade ve Osmanbey’de şubesi olan Butik Mehmet‘te kaliteli elbiseler mevcuttur. Butik bir mağaza olduğundan aynı modelleri başka bir yerde bulmanız pek olası değildir. Büyük bedenleri de olan çoğunlukla kısa model elbiseler vardır. Fiyatlar 250-500 TL arasındadır.

Butik Mehmet / Fındıkzade

Butik Mehmet

Müşterilerine uygun fiyatlı ve şık kıyafetler sunan bir diğer güzel mağaza ise Zeropoint‘tir. Bakırköy, Kadıköy, Fındıkzade gibi birçok semtte bu mağazaya rastlayabilirsiniz. Elbise fiyatları 150-500 TL arasında değişmektedir.

Zeropoint

Zeropoint

Zeropoint

Daha çok gelinlik reklamları ile hatırda kalan Oleg Cassini mağazası da abiye kıyafet alışverişini alışveriş merkezlerinden gerçekleştirmek isteyenler için güzel imkan sunmaktadır. Marmara Forum, Cevahir ve İstinye Park’ta mağazası bulunan Oleg Cassini, oldukça profesyonel ve güleryüzlü çalışanlara sahiptir. Ferah dükkanları ile mağazada rahatça gezinebilir ve dilediğiniz kıyafeti deneyebilirsiniz. İçerisinde AlfaBeta gibi farklı markaların kıyafetlerini de barındıran mağazada, 450-1.600 TL fiyat aralığında da kıyafetler bulmak mümkün.

Koton, Adil Işık gibi ünlü tasarımcıların gece veya mezuniyet kıyafet modellerine kendi markaları altında yer veren firmalar da vardır. Örneğin Koton’da Dilek Hanif, Zeynep Tosun gibi modacıların tasarımlarını 150-300 TL arasında, Adil Işık’ta Cengiz Abazoğlu tasarımlarını 300-500 TL fiyatlara bulabilirsiniz. 

Koton

Mağazalar dışında internet üzerinden abiye kıyafet satan https://www.lidyana.com/ ve https://www.trendyol.com/ sitelerinde de yüzlerce çeşit elbiseye ulaşabilirsiniz.

abiye elbise nereden alınır, abiye fiyatları, abiye kıyafet, abiye markaları, abiye model ve fiyatları, abiye modelleri, abiye nerden alınır, alfabeta, ayhan abiye, Bakırköy abiye, bakırköy abiye mağazaları, bayan abiye, Beyazıt abiye, düğün elbiseleri, en güzel abiyeler, eser abiye, Fatih Abiye, fatih abiye mağazaları, fatih eser abiye, gece elbiseleri, günlük şık elbiseler, istanbulda abiye kıyafet nereden alınır, istanbulda abiye nerden alınır, Kadıköy abiye, kadıköy opera pasajı abiye, kısa abiyeler, kısa elbise, Laleli abiye, mavi abiye, merve abiye, naime abiye, nazzlı abiye, nişan elbiseleri, nişantaşı, oleg cassini, osmanbey, osmanbey abiye, osmanbey abiye mağazaları, osmanbey ayhan, podiumvip, şeref vural, serpil abiye, sibel yavuz, Şirinevler abiye, tesettür abiye, ucuz abiye, Ümraniye abiye, ümraniye abiye mağazaları nerede, ünlü abiye modacıları, uzun abiye, uzun abiye modelleri, uzun elbise modelleri