İstanbul’da Abiye Nereden Alınır?

Nişanınız veya kına geceniz varsa, akrabanızın veya arkadaşınızın özel bir günü yaklaşıyor ise abiye kıyafet arama dönemine girmişsiniz demektir. Bu yazıda, semt semt detaylı haritalar ve mağaza isimleri ile İstanbul’da abiye kıyafet alınabilecek yerleri bulabilirsiniz.

Fatih

Abiye kıyafetlerin Paris’idir denebilir. Oldukça lüks, modacıların elinden çıkmış, dolayısıyla çoğu sadece bir adet olan çok fazla model bulabilirsiniz. Cengiz Aktürk ve Peçe mağazalarında farklı ve lüks abiyeleri bulmak mümkündür. Ayrıca Fatih, tesettür abiyenin de merkezidir. En süslüsünden sadesine tesettür abiye elbiselerin olduğu birçok mağaza mevcuttur. Fiyatlar yüksek seviyelerdedir.

Cengiz Aktürk / Fatih
Cengiz Aktürk / Fatih

Unkapanı’nda bisikletçiler çarşısında inip Fatih Cami yönüne doğru yürüdüğünüzde Fatih caddesine ulaşmış olursunuz. Fatih caddesinde ilk andan itibaren abiye mağazalarını görmeye başlarsınız. Caddede daha aşağılara doğru gittiğinizde ise daha uygun fiyatlı kıyafet satan yerleri keşfedebilirsiniz. Tüm mağazalar Fatih caddesinin sağ ve sol tarafında yan yana yer almaktadır.

Fatih’te Eser Abiye mağazasının üst katında daha çok günlük ve şık kıyafetler bulunurken alt katında uzun, kısa, açık, kapalı abiye kıyafetler yer almaktadır. Kısa abiyeler daha uygun fiyatlı iken uzun ve işlemeli abiyeler daha yüksek seviyelerden başlamaktadır.

Fatih Abiye Mağazaları

Bakırköy

Bakırköy’de her keseye uyacak abiye kıyafetler bulmak oldukça kolaydır. Meydandaki merdivenlerden aşağı indiğinizde göreceğiniz yer altı çarşısında neredeyse her mağaza abiye kıyafetlerle doludur. Yeraltı çarşısında özellikle Ecrin Abiye (Nişantaşı VİP) ve Merry Abiye farklı model abiye elbiselere sahip nispeten uygun fiyatlı olan mağazalardır.

Ecrin Abiye Bakırköy

Yeraltı çarşısı dışında meydandan çarşıya doğru giderken merdivenlerden inip ilk sağdan döndüğünüzde 100 metre sonra da abiye kıyafet dükkanlarını bulabilirsiniz.

Yeşim Abiye, uygun fiyatlı çeşitli gece kıyafetlerini bulabileceğiniz bir abiye mağazasıdır. Fatoş Abiye mağazasında uygun fiyatlı uzun veya kısa abiye elbiseleri bulmak mümkün. Podiumvip mağazası da farklı model abiye elbiseleri bulabileceğiniz, instagram üzerinde de oldukça aktif olan ve birçok modelde elbisesini paylaşan abiye mağazasıdır. Podiumvip instagram hesabından mağazanın abiye elbise modellerine bakabilirsiniz.

Fatih Abiye Mağazaları

Burada, yer alan Aşkın Göksu mağazası, Bakırköy’ün en lüks elbise çeşitlerinin bulunduğu, özel tasarım modellerin yer aldığı mağazalarından birisidir. Fiyatlar yüksektir. Genellikle nişan kıyafeti almaya gelen kişilerin uğrak yeridir. Yine de eski sezonlara ait daha düşük fiyatlarda abiye elbiseleri bulabilirsiniz.

Aşkın Göksu / Bakırköy
Aşkın Göksu / Bakırköy
Aşkın Göksu / Bakırköy

Bir diğer mağaza, Ricci Abiye’dir. Yeni sezon abiye fiyatları birçok yere göre daha makul seviyelerdedir, eski sezon kıyafetler ise daha uygun fiyatlıdır.

ricci abiye
Ricci Abiye / Bakırköy

Duygum mağazasındaki kıyafetler de oldukça alımlı ve farklıdır. Biraz daha kaliteli ve farklı modellerde abiye bakıyorsanız, Duygum mağazasında AlfaBeta ürünlerini de bulabilirsiniz. AlfaBeta ürünlerinde hem sade hem abartılı modelleri deneyebilirsiniz. AlfaBeta markalı ürünlerde fiyatlar yüksek seviyelerdedir. Ayrıca bu ürünleri Oleg Cassini mağazalarında da benzer fiyatlara bulabilirsiniz.

duygum abiye
Duygum Abiye / Bakırköy
alfa beta abiye
AlfaBeta Abiye

Şirinevler

Aslında, Şirinevler abiye konusunda pek bilinen bir yer değildir. Bakırköy ve Fatih’tekiler kadar çok dükkan olmasa da farklı kıyafetleri deneyebileceğiniz birçok mağaza bulunmaktadır. Şirinevler yönüne saptığınızda Mahmutbey caddesi üzerinde ve bazı ara sokaklarda abiye mağazalarını bulabilirsiniz.

Şirinevler Abiye Mağazaları
Şirinevler

Şirinevler’de fiyatlar diğer abiyeleri ile ünlü yerlere göre daha uygun fiyatlıdır. Özellikle Ayvaz Sabri Özel, Hamit Bey ve Beren Abiye mağazalarına bakmanız faydalı olacaktır.


Kadıköy

Kadıköy, abiye kıyafet mağazaları ile dolu olan Opera Pasajı ile ünlüdür. Meydandan boğa heykeline doğru gidip heykelden sağa döndüğünüzde 100 m ileride sizi bu pasaj karşılar. Mağazalarda fiyatlar genel olarak ortalama seviyelerdedir.

Opera Pasajı’nda Ruj Costume isimli abiye mağazasında da çeşitli gece kıyafetlerini bulabilirsiniz. Ruj Abiye instagram hesabından mağazadaki modellere göz atabilirsiniz. Onur Abiye mağazası da farklı modelleri müşterilerine sunan, güleryüzlü çalışanlara sahip bir abiye mağazasıdır.

Kadıköy’de Opera Pasajına gelmeden önce yol üzerinde de sağlı sollu yerleşmiş birçok abiye mağazası bulunmaktadır. Ömür Özer de boğa heykelinin çevresinde yer alan, modacının elinden çıkmış gece kıyafet modellerini bulabileceğiniz mağazalardan biridir.


Laleli / Beyazıt

Laleli’de de abiye kıyafet satan mağazalar mevcuttur. Genel olarak bu mağazalar ürünlerini direkt olarak yurtdışına toptan satar. Mağazaların camlarında “Toptan satışımız yoktur.” şeklinde açıklama görürsünüz. Ancak aynı mağazalar haftanın belli günlerinde ve özellikle öğlen 12’ye kadar olmak üzere perakende olarak da ürünlerini vermektedir.

Bu mağazalar çoğunlukla yurtdışı ile çalıştıklarından Laleli’de gördüğünüz abiye kıyafetleri, başka yerlerde görmeniz çok da mümkün değildir. Fiyatlar çoğunlukla dolar üzerindendir.

Sharbet ve Modateks mağazalarında güzel ve süslü abiyeleri deneyebilirsiniz.

Sharbet / Laleli
Modateks / Laleli
Laleli Abiye Mağazaları
Laleli

Osmanbey/Nişantaşı

Osmanbey’de metrodan veya otobüsten indiğinizde cadde üzerinde sağlı sollu abiye mağazalarını görebilirsiniz. Nişantaşı tarafına doğru da mağazalar bulunmaktadır ancak bu mağazalarda biraz daha yüksek fiyatlı kıyafetler satılmaktadır.

Osmanbey Abiye Mağazaları
Osmanbey

Osmanbey’de Nazzlı isimli abiye kıyafet satan yanyana 2 mağaza bulunmaktadır. Biri uzun ve kısa abiyeleri uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir mağaza iken, diğeri büyük beden abiye elbiseleri, ceket takım şeklindeki abiye takımları bulabileceğiniz mağazadır. Pazar günleri de açıktır.

Sibel Yavuz ve Serpil abiye mağazaları, alt katlarında günlük elbiselerin, üst katlarında abiye kıyafetlerin yer aldığı, modacıların kendi tasarımlarından oluşan, hatta kıyafet etiketlerinde de bu isimleri görebileceğiniz daha lüks ve farklı kıyafetlerin sergilendiği mağazalardır. Pazar günleri de açıktır.

Dilli Abiye mağazası, uygun fiyatlı abiye ve farklı modellerdeki elbiseleri bulabileceğiniz bir mağazadır. Pazar günleri de açıktır.

Güzel kalıp pantolonları ile tanınan Ayhan markasının Osmanbey’de şık elbiseler satan bir de mağazası vardır. Burada da yine kısa ve gösterişli, her mekana uyabilecek tarzdaki elbise çeşitlerine daha makul fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Ayhan mağazasının alt katında her çeşit abiye elbiseleri bulabileceğiniz bir bölümü de mevcuttur. Şeref Vural imzalı abiye elbiseler de satılmaktadır. Fiyatlar orta seviyelerdedir.

Ayhan
Ayhan
Ayhan

Ümraniye

Ümraniye de pek bilinmemesine rağmen oldukça farklı abiye kıyafet modellerini ucuzuyla, pahalısıyla bir arada bulabileceğiniz bir yerdir. Ümraniye’de ana caddenin sağ ve sol tarafında birçok mağaza mevcuttur.

Ümraniye’de bulunan Seçil Store, kısa veya uzun her çeşit abiye elbiseye sahiptir. Fiyatlar yüksek seviyelerdedir. Mağazaya gitmeden önce www.secilstore.com internet sitesinden modellere göz atabilirsiniz.

Seçil Store Mavi Abiye
Seçil Store Ümraniye
Seçil Store Kısa Abiye
Seçil Store / Ümraniye
Seçil Store / Ümraniye
Seçil Store / Ümraniye
Seçil Store / Ümraniye
Seçil Store / Ümraniye

Bir diğer mağaza Lizge‘dir. Model bakımından farklı çeşitleri bulabileceğiniz, fiyatları ortalama seviyelerde değişen kıyafetlerin olduğu bir yerdir.

Yine Ümraniye’deki bir başka abiye mağazası Moda İlgi‘dir. Abiyeler, mağazanın alt katında bulunmaktadır. Hem günlük hem abiye elbiseleri makul fiyatlarda bu mağazada bulabilirsiniz.

Ağır ve uzun abiye elbiseler yerine birden çok defa ve birçok farklı yerde giyilebilecek türden elbiseler de alabilirsiniz.

Fındıkzade ve Osmanbey’de şubesi olan Butik Mehmet‘te kaliteli elbiseler mevcuttur. Butik bir mağaza olduğundan aynı modelleri başka bir yerde bulmanız pek olası değildir. Büyük bedenleri de olan çoğunlukla kısa model elbiseler vardır. Fiyatlar kısa abiye modelleri ile benzer seviyelerdedir.

Butik Mehmet / Fındıkzade
Butik Mehmet

Müşterilerine uygun fiyatlı ve şık kıyafetler sunan bir diğer güzel mağaza ise Zeropoint‘tir. Bakırköy, Kadıköy, Fındıkzade gibi birçok semtte bu mağazaya rastlayabilirsiniz. Elbise fiyatları en uygun fiyatlı olarak bu mağazalarda yer almaktadır.

Zeropoint
Zeropoint
Zeropoint

Daha çok gelinlik reklamları ile hatırda kalan Oleg Cassini mağazası da abiye kıyafet alışverişini alışveriş merkezlerinden gerçekleştirmek isteyenler için güzel imkan sunmaktadır. Marmara Forum, Cevahir ve İstinye Park’ta mağazası bulunan Oleg Cassini, oldukça profesyonel ve güleryüzlü çalışanlara sahiptir. Ferah dükkanları ile mağazada rahatça gezinebilir ve dilediğiniz kıyafeti deneyebilirsiniz. İçerisinde AlfaBeta gibi farklı markaların yüksek fiyatlı kıyafetlerini de barındıran mağazada, daha uygun fiyatlı kıyafetler de bulmak mümkün.

Koton, Adil Işık gibi ünlü tasarımcıların gece veya mezuniyet kıyafet modellerine kendi markaları altında yer veren firmalar da vardır. Buralarda gece kıyafetlerini çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Koton

Mağazalar dışında internet üzerinden abiye kıyafet satan https://www.lidyana.com/ ve https://www.trendyol.com/ sitelerinde de yüzlerce çeşit elbiseye ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top