Küçük Balkonlara Çözüm Önerileri

Balkonlar apartman hayatının benimsenmeye başladığı son dönemlerde giderek daha da küçülmeye başladı. Öyle ki artık keyif yapılacak ebatlarda balkonların dairelerde bulunması mümkün olmuyor. Evdeki küçük balkon nasıl nefes alabilecek bir alana çevrilebilir?

Modern Küçük Balkonlar için Açık Renkler

Modern küçük balkonlar elde etmek için ilk olarak açık renkleri tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak açık renkler dar olan alanın daha ferah gözükmesine yardımcı olacaktır. Renkli mobilyalar veya minderler de balkonunuza keyif ve estetik katmak için uygun ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Etnik Küçük Balkonlar

Etnik küçük balkonlar elde ederken en çok tercih edilen ahşap ya da hasır olan malzemelerden üretilen mobilyalardır. Özellikle sedirler küçük olan balkonlarda oturma alanı olarak çok kullanışlı ve rahat olacaktır. Sedirler için şık ve kullanışlı kumaşlardan elde edilecek minderlerle de ortamın havası tamamen değiştirilebilecek, sıcak bir balkon elde edilebilecektir. Buna ek olarak balkonlarda renk renk çiçekler yine uygun renk ve şıklıktaki saksılarda ortama sıcak bir hava katılabilir.

Küçük Balkon Mobilyaları

Küçük balkonlarda kullanılabilecek mobilyalarda dikkat edilmesi gereken mobilyaların çok hantal seçilmemesidir. Büyük mobilyalar balkonlarda hareket alanının kısıtlanmasına neden olur. Bu da küçük olan balkonun daha da küçük hissedilmesi sonucunu doğurur. Bu nedenle özellikle masa, sandalye gibi mobilyaların katlanır özellikte olması, daha kullanışlı bir balkon oluşmasını sağlayacaktır. Katlanır masa ve sandalyeler, çok kullanışlı olmaktadır. Yeme içme işlemi esnasında masanın açılması, ihtiyaç ortadan kalktıktan sonra ise katlanıp ortamın genişletilmesi ve ferahlatılması sağlanacaktır.

Katlanır masa gibi balkon demirlerine asılabilecek askı masalar da hem kullanışlı hem de balkonda yer kaplamayan ideal portatif ürünler olarak kullanılmaktadır.

Balkonların dizaynı için bu tür ürünleri İkea, Koçtaş, Tekzen, Tchibo, BauHaus, Mudo mağazalarından veya çeşitli internet sitelerinden inceleyip edinebilirsiniz. 40 TL’den 1.000 TL’ye kadar değişen fiyat aralığında bütçenize ve balkonunuza uygun olan masa, sandalye ve sedir modellerini alabilirsiniz.

Scroll to Top