Üst Menü

Dr. Lokma – Yeni Nesil Lokma Tatlısı

Besiktaş Lokmacı

Yeni nesil lokma. Son dönemlerin yeniliklere ayak uyduran yiyeceği. Aslında lokma, bildiğiniz gibi hem tuzlusu hem tatlısı olan bir yiyecek. Yağda kızartılıp üzerine şerbet dökülünce harika bir tatlı oluyor. Son dönemlerde girişimcilik örneği ile lokma, bildiğimiz formatından sıyrılarak değişik bir lezzete bürünmüş görünüyor. İçi dolgulu, üzeri soslu, renkli süslemeleri ile beraber hem görüntüsü hem tadı çok farklı ve güzel.

İstanbul Beşiktaş’ta Deniz Müzesinin karşısındaki caddede yer alan, yeni nesil lokmacılardan biri de Dr. Lokma isimli mekan. Sarı siyah renkli konsepti ile dışarıdan hemen fark ediliyor. Adından anlaşılacağı üzere sadece lokma servisi yapılıyor. Çok büyük bir dükkan değil ancak oturarak rahatça tatlınızı yiyebilirsiniz. Ayrıca Doktor Tavsiyesi sloganı ile tatlıya farklı bir bakış açısı katmış. :)

Beşiktaş Dr. Lokma
Dr. Lokma / Beşiktaş – İstanbul

Lokma tatlınızı sipariş verirken kendi istediklerinizden bir karışım hazırlatabiliyorsunuz. Tatlı hazırlanırken kızartılan lokma toplarının içine krema veya çikolata dolduruyorlar, üzerine çikolata sosu veya bal döküyorlar, son olarak da fıstık, fındık, damla çikolata veya hindistan cevizi ile süslüyorlar. Muhteşem görüntüdeki tatlınıza kavuşuyorsunuz.

Mekanda, lokmalar siparişinizden sonra kızartıldığı için taze ve sıcak. Ayrıca kızartma yağı sık sık değiştirildiği için lokmaları yerken kızartma yağı kokusu almıyorsunuz. Bazı mekanlarda kızartma yağını tekrar tekrar kullanabiliyorlar. Bu da tatlıyı hem zararlı hale getiriyor hem de tatlının lezzetinin ortaya çıkmasını engelliyor. Lokma tatlısı yapımındaki en önemli ayrıntılardan biri hiç kuşkusuz kızartma yağının ne sıklıkta değiştirildiği.

Lokma Tatlısı

Lokmaların hem içinde hem dışında çikolata sosu olması biraz ağır gelebiliyor, o yüzden iç dolgusunu profiterol kekinin içindeki gibi kremalı muhallebi seçmek daha güzel olabilir.

Yeni nesil lokma fiyatları ise şu şekilde:

  • 8 adet sade lokma 6 TL,
  • Krema veya çikolata sosu iç dolgusu 3 TL,
  • Üzerine konulabilecek beyaz çikolata, sütlü çikolata, bitter çikolata veya bal tarçından her biri 4 TL,
  • Fındık, fıstık, damla çikolata, hindistan cevizi süslerinden her biri 3 TL.

Her bir gruptan birer çeşit seçerseniz, 2019 Nisan itibariyle toplam 16 TL’ye lokma tabağınız hazır hale geliyor. Her gruptan seçmenize de gerek yok, istediğiniz gibi tatlınızı oluşturabilirsiniz ya da mekanın hazırladığı menüleri de sipariş verebilirsiniz.

Şeker bakımından yüksek düzeyde bir tatlı olduğu için, tatlıyı 3 kişi rahatlıkla yiyebilirsiniz. Afiyet olsun :)

beşiktaş lokma, beşiktaş lokmacı, beşiktaş öneri, beşiktaş tatlıcı, doktor lokma, dr lokma, lokma tatlısı, lokmacı öneri, lokmaland, lokmalita, mekan öneri, şekerli yiyecek, tatlıcı önerisi, tatlıcılar, yemek öneri, yeni nesil lokma tatlısı