Yeni Nesil Lokma Tatlısı

Besiktaş Lokmacı

Yeni nesil lokma. Yeniliklere ayak uyduran bir tatlı. Aslında lokma, bildiğiniz gibi hem tuzlusu hem tatlısı olan bir yiyecek. Yağda kızartılıp üzerine şerbet dökülünce harika bir tatlı oluyor. Girişimcilik örneği ile lokma, bildiğimiz formatından sıyrılarak değişik bir lezzete bürünmüş görünüyor. İçi dolgulu, üzeri soslu, renkli süslemeleri ile beraber hem görüntüsü hem tadı çok farklı ve güzel.

Lokma tatlınızı sipariş verirken kendi istediklerinizden bir karışım hazırlatabiliyorsunuz. Tatlı hazırlanırken kızartılan lokma toplarının içine krema veya çikolata dolduruyorlar, üzerine çikolata sosu veya bal döküyorlar, son olarak da fıstık, fındık, damla çikolata veya hindistan cevizi ile süslüyorlar. Muhteşem görüntüdeki tatlınıza kavuşuyorsunuz.

Lokma tatlısı yapımındaki en önemli ayrıntılardan biri hiç kuşkusuz kızartma yağının ne sıklıkta değiştirildiği. Yağ kokusu olmaması için bu detay önemli.

Lokmaların hem içinde hem dışında çikolata sosu olması biraz ağır gelebiliyor, o yüzden iç dolgusunu profiterol kekinin içindeki gibi kremalı muhallebi seçmek daha güzel olabilir.

Yeni nesil lokma tatlınızın fiyatı, lokma adet sayısına, kullanılan krema veya çikolata sosu gibi iç dolgu malzemesine, üzerine konulacak beyaz çikolata, sütlü çikolata, bitter çikolata veya bal tarçın gibi ürünlere, fındık, fıstık, damla çikolata, hindistan cevizi gibi süsleme malzemelerine göre değişkenlik gösteriyor.

Her bir gruptan birer çeşit seçerseniz, daha uygun fiyatlara lokma tabağınız hazır hale geliyor. Her gruptan seçmenize de gerek yok, istediğiniz gibi tatlınızı oluşturabilirsiniz ya da mekanın hazırladığı menüleri de sipariş verebilirsiniz.

Şeker bakımından yüksek düzeyde bir tatlı olduğu için, tatlıyı 3 kişi rahatlıkla yiyebilirsiniz. Afiyet olsun :)

Scroll to Top