Duvar Dekorasyon Örnekleri

oturma odasında bitkilerin kullanımı

Oturma odanızda veya yatak odanızdaki duvarlarda asılı tablolar her daim görüntüyü tamamlayan bir hava verir. Kendi zevkinize göre geniş ve büyük bir tablo ya da büyüklü küçüklü birden çok tablo kullanarak kombinler oluşturabilirsiniz.

duvar dekorasyon süsleri

salon süsleme

renkli duvar dekorasyon fikirleri

salon duvar örnekleri

duvar dekorasyonu örnekleri

Tek bir tablo kullanacaksanız tablonun ebatlarına, odadaki eşyalarla ve duvar rengi ile olan uyumuna ve belki de anlamına dikkat edebilirsiniz. Kendi zevkinize özel tabloyu kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Dilediğiniz renkteki kağıtlardan kelebekler yapıp derin bir tablonun içine özenle yerleştirirseniz tablonuz hazır hale gelecektir.

oturma odası dekorasyonu

kendin yap tablo

Duvarlarda birden çok tabloyu bir arada kullanmak son dönemlerde oldukça revaçta. Özellikle koltuklarla uyumlu renklerdeki tablolar veya duvar rengine zıt renkteki tablolar odaya farklı bir hava katabilir.

duvarlarda tablo kullanımı

Dilerseniz birbiri ile alakalı, birbirini tamamlayan ebat, renk ve desenlerdeki tabloları kullanabilir ya da zıt bir yapı deneyip bazıları geniş bazıları küçük, farklı renklerde, farklı yerlerde asılı tablo dizaynı da yapabilirsiniz. Renkli ve farklı desenlerdeki tablolar ile odanızda bahar havasını hissedebilir, yatak odasında bu tabloları kullanarak güne güzel başlayabilirsiniz.

oturma odasında tablo kullanımı

yatak odası duvar süsleme

yatak odasında aksesuar kullanımı

Tablolarda çeşitli desenler kullanmak yerine kendinize, ailenize ve sevdiklerinize ait fotoğrafları da duvarlarda sergileyebilirsiniz. Çerçeveler yerine fotoğrafları üzerine iliştireceğiniz özel bir aksesuar alabilir ya da küçük bir odun parçası ve ipler yardımı ile fotoğrafları yerleştireceğiniz askıyı kendiniz oluşturabilirsiniz.

duvarda fotoğraflar

kendin yap duvar fikirleri

duvarda fotoğraf kullanımı

çerçeve fikirleri

Dubleks bir eviniz varsa merdivenlerle bir üst kata çıkarken duvarları çeşitli boyut ve desenlerdeki tablolarla veya aynalarla süsleyebilirsiniz.

duvarlarda çerçeveler

Bir gezi tutkuysanız, duvara asacağınız bir Türkiye veya dünya haritası üzerinde, gezip gördüğünüz yerlerde çektirdiğiniz fotoğraflardan bir kolaj yaparsanız oldukça farklı bir salon aksesuarına kavuşmuş olursunuz.

dünya haritası dekorasyonu

Tabloları veya fotoğraf çerçevelerini duvara asmak yerine duvarda bulunan raflar üzerine dizerek de şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Duvarları süslemek yerine aksesuarlarınızı odalarınızda bulunan bölmeli dolaplara veya merdiven görünümündeki sehpalara koymayı tercih edebilirsiniz. Bu raflarda saat, heykel, mum, çerçeve, saksı gibi birçok farklı objeye yer verebilirsiniz. Odanıza uygun renklere dikkat ederek seçeceğiniz aksesuarlar mobilyalarınızı tamamlayacaktır. Çerçevelerde fotoğraflarınızı kullanmanız da harika olacaktır.

küçük oda dekorasyonu

raflarda aksesuar kullanımı

sarı mobilya ve dekorasyon

yatak odası dekorasyon örnekleri

duvar dekorasyon modelleri

raflarda aksesuar örnekleri

duvarda raf örnekleri

oturma odasında raf kullanımı

raflarda aksesuar kullanımı

çalışma odası dekorasyonu

duvar dekorasyonu

yatak odasında raf kullanımı

televizyon sehpası dekorasyon fikirleri

oturma odasında tablo kullanımı

yatak odası duvarları

Çok zahmet vermeyen, bakımı kolay her daim yeşil ve bodur ağaçları, odalarınızın dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Bu yeşil, sevimli ağaçlar gerçekten oldukça farklı bir tarzın oluşmasına katkıda bulunuyor. Oturma odasında, salonda, yatak odasında ve hatta banyoda. İster yerde ister duvarlardaki raflarda. Yeşil renkli bitki ve aksesuarlarla odalarınızı bahçe görünümüne kavuşturabilirsiniz.

duvarlarda tablo kullanmak

salon süsleme

salonda çiçek kullanımı

ev dekorasyon fikirleri

Kitapları çok severim, kütüphanesiz yapamam, kütüphane en güzel dekorasyondur diyenlerdenseniz haklısınız! Boydan boya bir duvarı kaplayan uzun kitaplıklar, içerisine özenle yerleştirilmiş kitaplar, kitaplığın rengi ve oda ile uyumu gerçekten harika bir fikir olabilir. Bu sayede o odaya girip huzur bulmayı dört gözle bekleyebilirsiniz.

oturma odasında büyük tablolar

oturma odasında kütüphane

oturma odasında kütüphane kullanımı

Evinizin salonunda büyük bir ayna kullanmak evinizi olduğundan geniş gösterecektir. Aynanın çevresini farklı aksesuarlarla süsleyip salonunuza hoş bir tarz katabilirsiniz. Aynanın önündeki konsola, yanındaki rafa veya aynanın alt taraflarına minik ağaçları koyarsanız salonunuz güzel bir görüntüye kavuşabilir.

salonda ayna kulanımı

oturma odası süsleme

salon dekorasyonu

salonda ağaç dekorasyonu

büyük ayna kullanımı

Salon girişinde büyük bir ayna yerine küçük küçük farklı şekillerdeki aynaları bir araya getirip farklı bir duvar da oluşturabilirsiniz. Ya da çeşitli renklerdeki şapkaları duvara asarak yeni bir tarz yapabilirsiniz. Bu tarz bir kombinleri salon yerine farklı odalarınızda da uygulayabilirsiniz.

duvarlarda aynalar

duvarda hangi_ aksesuarlar kulanılır

duvar aksesuar fikirleri

Scroll to Top