Evinizde Yer Minderleri ile Dekorasyon

Oluşturulmuş veya bize böyle empoze edilmiş sisteme göre oturma düzenleri sabit kanepe ve koltuklardan oluşmaktadır. Ancak günümüzde yavaş yavaş eskiye dönüş yaşanmakta ve yer minderleri kullanım olarak gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Bu geriye dönüşte eskisi gibi sabit yer minderleri yerine modern görünümlü ve rahat yeni tarz yer minderlerinin piyasaya sürülmesi de etkendir.

Yer Minderlerinin Yararları

Yer minderleri eskiden boş yerleri kapatmak için kullanılan araçlarken günümüzde oda çevresi minderlerle çevrelenerek oturma düzenleri oluşturulmaktadır. Böylece;

• Odanın kullanım alanı genişlemektedir. Bu genişlemenin psikolojik olarak da bireyleri rahatlatmakta olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.
• Çocuklu ailelerde mobilyalardan kaynaklı kazaların tamamen önüne geçilmesini sağlayan yer minderleriyle oturma düzeni birçok ebeveynin korkulu rüyasını yok etmekte ve çocuklara daha geniş hareket alanları yaratıldığı için gelişimleri de o oranda ilerklemektedir.
• Mobilyalar günümüzde yeni evlenen bireyleri maddi açıdan büyük bir yükün altına sokmaktadır.
• Mobilyaların temizliği ev hanımlarının zamanını büyük ölçüde almakta ve hanımlarda bıkkınlık oluşturmaktadır.
• Renkli ev minderleri göz zevkine hitap ederek evde yaşayanlara enerji ve mutluluk verir.

Yer Minderleri ile Dekorasyon

Odanın orta kısmında 4 tarafına rengârenk minderler konularak ortaya küçük bir masa yerleştirilmesi evdeki muhabbet ortamını oluşturacaktır. Etraflarına büyük puf minderlerden 2 tane yerleştirilmesi koltukların yaptığı işi yerine getirecek ve güzel bir görünüm sağlayacaktır. Televizyonun ön kısmına birçok renkli minder konulması ve bunlarla küçük bir dağ görünümü oluşturulması rahat bir televizyon izleme ortamı oluşturacak ve günün yorgunluğunu atmak için bireylere rahat bir ortam sağlayacaktır. Televizyon, normal mobilyalı evlere göre biraz daha aşağı konumda olup bireylerin dik duruşlarında yüz hizalarına gelecek şekilde olmalıdır.

Odanın köşelerinde alta büyük minder ve duvarlara yaslı bir şekilde küçük renkli minderler konulması odanın şık görünümünü tamamlayacak ve misafirler için oturma alanları oluşturulmuş olacaktır.

Renkli ev minderleri Ikea, Koçtaş, Tekzen gibi birçok mağazada veya internet üzerinden ürün satan evmanya, evidea, dekorazon gibi sitelerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

Minderlerin enerji veren ve rahat bir ortam sunan görünümüne rağmen evlerinde mobilyalardan vazgeçemeyenler bu tür bir dekorasyonu, balkonlarında veya yazlık evlerinde de rahatlıkla kullanabilirler.

Scroll to Top