Kaş Boyaları

Bir kadının yüzünde bulunan en dikkat çekici kısım kaşlarıdır. Çünkü kaş, kadının yüzünde estetik bir görünüm sağlanması için büyük rol oynar. Bu sebepten tüm kadınlar kaşlarının, yüzlerindeki ifade ile orantılı olması için oldukça uğraşırlar.

3D Microblading kıl tekniği yöntemi ile kaş düzeltmesini tercih etmeyen veya maddi açıdan bu uygulamayı kullanamayan kadınların da evde kendi kaşlarına uygulayabilecekleri bir sürü malzeme mevcuttur.

Kaşlar kimi kadında kalın, kimi kadında ise ince veya seyrek bir yapıdadır. Kalın kaşlı olan kadınlar ve seyrek kaşlı olan kadınların uygulaması gerekenler birbirinden oldukça farklıdır. Mesela, kalın kaşlı olan bir kadının kaş şekillendirme işlemi doğru yapılmalıdır. Gerektiği takdirde saç rengine uyumlu boya ile kaşlarının boyanması gereklidir. Seyrek kaşa sahip kadınlar ise, doğru kaş alımına ve doğru renge önem vermelerinin yanında yine renkle orantılı bir şekilde kaş boyama ürünlerini kullanarak olumlu sonuçlar alabilirler.

Kaş Boyası Ne Kadar Etkili?

Birçok kadın kaşlarını, kaş kalemi ya da kaç farı ile boyarlar. Bu yolla kaşlarını belirginleştirip boşlukları kolayca doldurabilirler. Ancak unutulmamalıdır ki; kaş kalemi ve farları sık kullanıldığında kıl diplerindeki gözenekleri kapattığından havasız kalmalarına sebep olur. Bu da zamanla kaşlarda dökülmeye yol açar.

Bu yöntemlerin yanı sıra saç boyası şeklinde satışa sunulan kaş boyaları da vardır. Kimi kadın ise saç boyası ile kaşlarını boyamaktadır. Bu kesinlikle yanlış bir harekettir, çünkü saç boyaları kaşı döker. O yüzden kaşlar kesinlikle saç boyası ile boyanmamalıdır. Kaş boyası ile boyanan kaşlar hem dökülmez, hem de doğal kaş rengini alır. 15 günde bir kaş boyası uygulaması ile her gün kaş kalemi ya da kaş farı ile boyamadan kurtulabilirsiniz. 15 günde bir sağlıklı ve doğal renkte kaşlara sahip olabilirsiniz.


Kaş Boyası Özellikleri

Satışa sunulan bu çeşit kaş boyaları diğer kaş boyama ürünlerinden çok daha ekonomiktir. Bir tüp kaş boyası ile çok kez kaş boyama imkanı vardır. Yaklaşık olarak 1 sene boyunca kullanılabilirler. Çeşitli renkleri mevcuttur. Kendi kaş ve saç renginize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Son dönemlerde popülerliği artan Refectocil kaş ve kirpik boyası, kullanılan kaş boyalarına örnektir. Her gün kaşlarını boyamak istemeyenler bu kaş boyasına yönelmiştir. Refectocil bitkisel içerikli boya olarak ön plana çıkmaktadır. Uygulaması da kolay olan bu boyayı, kaşınızın koyu renk olmasını isterseniz uzun süre kaşınızda bekletmeniz gerekir.

Watsons, Gratis veya yerel kozmetik ürünleri satan mağazalarda rahatlıkla bulabileceğiniz bu boyaların kullanımını da mağazadaki görevlilere sorabilir; hatta dilerseniz kendi kaşınızda uygulanmasını rica edebilirsiniz. Bu ürünlerin ek aparatları ile kullanımı kolay olduğundan istediğiniz her an ve her yerde uygulayabilir, yüzünüze yakıştırdığınız kaşlara sahip olabilirsiniz.

Scroll to Top